Gündem Haberleri

  Iğdır'da iki roketatar mermisi bulundu

  A.A
  26.05.2011 - 15:55 | Son Güncelleme:

  Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesinde, patlamamış halde iki roketatar mermisi bulundu.

  Karakoyunlu ilçesi Bulakbaşı köyünde araziye dolaşmaya çıkan Emrah Ürekli (14), birbirine yaklaşık 30 metre mesafede 2 roketatar mermisi buldu.

  Ürekli'nin, bulduğu roketatar mermilerinden birini eline alarak evine getirdiği ve babasına haber verdiği, Baba Ali Ürekli'nin de jandarmayı çağırdığı öğrenildi.
  Olay yerine gelen jandarma ekipleri, çevrede yoğun güvenlik tedbirleri aldı. Daha sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı, roketatar mermilerini kazılan bir çukurda uzaktan fünye ile patlattı.

  Ali Ürekli, köy çevresinde 1990'lı yıllardan kalma el bombası, roketatar mermisi gibi patlayıcı maddelere daha önce rastlandığını, bu yüzden de birkaç çocuğun yaralandığını belirtti.

  Jandarmanın köye gelerek arama ve temizlik çalışması yaptığını anlatan Baba Ürekli, “Ailem büyük bir faciadan kurtuldu. Yetkililerden isteğimiz arazide bir kez daha detaylı arama yapmaları” diye konuştu.

  Bölgede inceleme yapan jandarma yetkilileri de vatandaşları uyararak, kırsal alanda gördükleri yabancı cisimlere dokunmamalarını, hemen jandarma veya polise haber vermeleri gerektiğini bildirdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı