Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Iğdır'da fuhuş yapılan 3 otele suçüstü

  A.A
  03 Ağustos 2006 - 10:57Son Güncelleme : 03 Ağustos 2006 - 10:57

  Iğdır'da fuhuş yapıldığı belirlenen 3 otel bir ay süreyle kapatıldı.

  Cumhuriyet Savcılığına gönderilen ihbar mektupları üzerine düzenlenen operasyonda, müşteri gibi davranan polis memurları fuhuş yapıldığı iddia edilen otellerde yabancı uyruklu hayat kadınlarıyla anlaşarak daha önce seri numaraları alınmış paraları verdiler.

  Daha sonra yapılan baskında yakalanan yabancı uyruklu hayat kadınları sınır dışı edilirken 3 otel de bir ay süreyle kapatıldı. Otel sahipleri hakkında kadın pazarlamak ve fuhşa yer temin etmek suçundan dava açıldığı öğrenildi.
  Operasyonda, otellerde 2 adet el telsizi ele geçirildiği bildirildi.

  FUHUŞLA MÜCADELEDE HALKIN DESTEĞİ

  Iğdır Valisi Halil Ulusoy, fuhuşla mücadelenin her vatandaşın görevi olduğunu belirterek “fuhuşla mücadele konusunda başarılı olmak için mutlaka Iğdırlıların bize destek olması gerekir” dedi.

  Yapılan her ihbarın değerlendirildiğini anlatan Ulusoy, düzenlenen operasyon nedeniyle Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük'e teşekkür ederek şunları söyledi:

  “Iğdır'da ev sahiplerinin evlerini fuhuş yapan kadınlara kiraya vermemelerini, Iğdırlıların fuhuş yaptıran iş yerlerine gitmemelerini istiyorum. Yeşil Iğdır'ın fuhuşla anılan bir il olmasına gönlüm razı olmuyor.”

  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük ise fuhuşla ilgili ihbarları değerlendirdiklerini belirterek “bu konuda taviz vermeyeceklerini” vurguladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı