IĞDIR HABERLERİ

Iğdır Üniversitesi Kampüsüne Doğalgaz Hattı Çekilmesi İçin Protokol İmzalandı

IHA
02.09.2015 - 10:56Son Güncelleme :

IĞDIR İNİVERSİTESİNE DOĞALGAZ ÇEKİLMESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI,

IHA

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz ile Serhatgaz temsilcisi arasında, Suveren Kampüsüne doğalgaz çekilmesi için protokol imzalandı.
Mevcut altyapı çalışmaları devam ederken, doğalgaz hattının da beraberinde yapılıp tamamlanacak olmasının çevre düzenlemesi için önemli bir avantaj sağlayacağı ifade edildi. İmzalanan protokol ile ilgili bilgi veren Rektör Yılmaz, “İmzalanan protokol gereği, yaklaşık 5 kilometre ring yoluna ana hat döşendikten sonra mevcut binalarımız olan Rektörlük binası, Ziraat Fakültesi, Kapalı Spor Kompleksi, Merkezi Derslik, Merkezi Laboratuvar, Mediko Sosyal, camii ve külliye binası, rektörlük konutu, 12 blok ve 96 daire lojmanlar ve önümüzdeki yıllarda yapımı planlanan Mühendislik Fakültesi, enstitüler, Teknokent, MYO, Hayvan Hastanesi, Kütüphane, atölye, açık spor alanları, Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar Fakültesi binalarına ortaklaşa yapılan protokol gereği Serhatgaz Şirketi 31 Aralık 2015 tarihinde yatırım çalışmalarını tamamlayarak kampüs alnının tamamına gaz verecek hale getirecektir” dedi.
Iğdır Üniversitesi ile doğalgaz şirketi arasında imzalanan protokolün ardından kampüs alanında çalışmalar başladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Iğdır Üniversitesi Kampüsüne Doğalgaz Hattı Çekilmesi İçin Protokol İmzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Iğdır Üniversitesi Kampüsüne Doğalgaz Hattı Çekilmesi İçin Protokol İmzalandı haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ

IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:19
 • Guneş
  07:06
 • Öğle
  12:07
 • İkindi
  14:32
 • Akşam
  16:47
 • Yatsı
  18:21
Sayfa Başı