IĞDIR HABERLERİ

Iğdır’daki Taşeron İşçiler Hak-iş’e Üye Oldu

IHA
27.09.2015 - 13:39Son Güncelleme :

IĞDIR'DAKİ TAŞERON EMEKÇİLERİ HAK-İŞ DEDİ

IHA

Iğdır’daki kamu hastanelerinde çalışan işçiler, Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş, Öz-Büro-İş, Öz-Güvenlik-İş ve Öz Sağlık-İş sendikalarına üye oldu.
Açıklamada bulunan Hizmet-İş Sendikası Iğdır Temsilcisi Zeki Abaş, Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı 4 sendika temsilciliği olarak yaptıkları çalışmalarda üye sayılarının yaklaşık 987’i bulduğunu söyledi. Abaş, “Görev istenmez verilir mantığı ile bu görevi üstlendi. Iğdır’da şahsım ve Öz Büro- İş Temsilcisi Halis Sisko ile birlikte örgütlendik. Kurumlarda çalışan taşeronu ayırmadan geniş kapsamlı bir örgütlenme anlayışı yalnızca Hizmet-İş ve Öz Büro-İş değil Hak-İş örgütlenmesi yapılması konusunda Iğdır’daki tüm sendikalar bizimdir, diyerek çalışma başlattık” dedi.
Yürüttükleri bu çalışma ile Iğdır’da büyük bir ailenin temelini atmış olduklarını dile getiren Öz Büro- İş Temsilcisi Halis Sisko ise, “Daha düne kadar Iğdır’da üyemiz yokken, hamd olsun üye sayımız bine doğru ilerlemektedir. Iğdır’da, özellikle Kamu Hastaneleri Birliği çatısı altında sendikasız işçi yok. Buna vesile olmuş olmanın mutluluğu bize verilecek tüm makamların üzerindedir. Her zaman dediğim gibi evine ekmek götürme mücadelesi veren işçi kardeşlerim, senin çocuklarının geleceği bizim mücadelemizin gücüne bağlı olduğu için biz bir an bile mücadeleye ara vermiyoruz. Bu kapsamda; bize güvenen, destekleyen, mücadelede emeği geçen herkesi kutluyoruz. Emek ve hak mücadelemiz için yaptığımız çağrıya kulak veren, yanımızda olan üye arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Allah mücadelemizde emeği geçenlerin hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Iğdır’daki Taşeron İşçiler Hak-iş’e Üye Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Iğdır’daki Taşeron İşçiler Hak-iş’e Üye Oldu haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ

IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:22
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:08
 • İkindi
  14:32
 • Akşam
  16:47
 • Yatsı
  18:22
Sayfa Başı