IĞDIR HABERLERİ

Iğdır’da ‘Savaşa Ve Operasyonlara Dur’ Mitingi

IHA
31 Temmuz 2015 - 17:06Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 17:07

IĞDIR’DA, DEMOKRATİK BÖLGELER PARTİSİ (DBP) İLE HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ (HDP) İL ÖRGÜTLERİ ÖNCÜLÜĞÜNDE “SAVAŞA VE OPERASYONLARA DUR” MİTİNGİ DÜZENLENDİ.

IHA

Iğdır’da, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) il örgütleri öncülüğünde “Savaşa ve operasyonlara dur” mitingi düzenlendi.
DBP ile HDP Iğdır il örgütleri ile Özgür Kadınlar Kongresi (KJA) bileşenleri öncülüğünde DBP il binası önünde “Savaşa ve operasyonlara dur” mitingi düzenlendi. Burada konuşan HDP Iğdır İl Eş Başkanı Cesim Katar, 30 yıldır süre gelen savaşın halk olarak ne kadar acı olduğunu bildiklerini, bu nedenle barış istediklerini söyledi.
HDP Iğdır Milletvekili M. Emin Adıyaman da, Suruç’taki bombalı saldırı ve iki polisin öldürülmesi ile ilgili mecliste bir araştırma komisyonu oluşturulmasını, bu olayların arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkmasını istediklerini söyledi. Adıyaman, 32 genç ile 2 polisin öldürüldüğünü belirterek şöyle konuştu: "Ne olduğu belli olmayan 20 yaşındaki IŞİD tarafından gönderilmiş bir şahıs bu biliniyor. Peki, bunu kim gönderdi, kim örgütledi, kim beynini yıkadı? Polis, asker kaçağı olarak bir otelde yakalıyor, iki gün sonra geliyor bu cinayeti işliyor. Bunun arkasındaki güç kim, bu olayları kim planlıyor? Bunun araştırılıp kamuoyu ile paylaşılması lazım. Gelinen bu süreçte çatışma ortamı başlamıştır. Biz asla çatışmaların sürmesini istemiyoruz. Israrla barış taleplerimizi bir kez daha burada dile getiriyor ve barış istiyoruz.”
Yapılan konuşmaların ardından yürüyüşe geçen kalabalık; Cumhuriyet Caddesi üzerinden İrfan Caddesi üzerindeki HDP il binasına kadar yürüdü. HDP il binası önünde kalabalık olaysız dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Iğdır’da ‘Savaşa Ve Operasyonlara Dur’ Mitingi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Iğdır’da ‘Savaşa Ve Operasyonlara Dur’ Mitingi haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ
  IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:26
  • Guneş
   05:15
  • Öğle
   12:18
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:59
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı