IĞDIR HABERLERİ

Iğdır’da Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Bilgilendirme Toplantısı

IHA
04.10.2015 - 11:50Son Güncelleme :

IĞDIR'DA DESTEKLEME YETİŞTİRME KUSRLARI TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrencilere yönelik açılacak olan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili okul müdürleriyle toplantı yaptı.
Kurtuluş İlkokulu’nun salonunda yapılan toplantıda konuşan Hakan Cırıt, bütün okulların hafta sonu kurslara hazır halde olmalısı gerektiğini belirtti. Bazı okullarda açılacak kurslarda olabilecek eksikliklerin de gidermesi talimatını veren Müdür Cırıt, “Bazı arkadaşlar beden, müzik gibi derslerden kurs açmak istiyorlar. Ana derslerin dışında kurs açamayız. Bu kurslar dershanelere rakip olarak açıldı. Dershanelerde beden, müzik öğretilmiyor ki. Biz Türkçe, fen, matematik gibi ana branşlarda kurs açacağız. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Ücretsiz olan bu kurslarımıza ilgi büyük. Hem ortaöğretim 8. sınıflara hem de liselere kurs vereceğiz. Türkçede sıkıntı var. Bu sıkıntı giderilsin, öğrencilerimizin eksikleri tarama testler yapılarak giderilmeli. Üniversiteye hazırlanan öğrencilere dershaneleri aratmayacak şekilde ders verelim. Öğrencilerin buna ihtiyacı var. Devletimiz güçlüdür. Bunun için ücretsiz kurslar açtı. Çocuklarımız en iyi şekilde yetiştirelim. Öğretmenler derse hazırlıklı girsin, yapılan çalışmalardan velileri de haberdar etsinler. Velilerle hep diyalog halinde bulunun” dedi.
Iğdır 359 yeni öğretmen geldiğini belirten Cırıt, “Bunlarla ilgilenin, rehberlik edin. Hepiniz bizim için değerlisiniz. Iğdır farklı bir il; buradaki vatandaşlar diğer doğu illerine göre eğitime daha fazla önem veriyor. Buradaki vatandaşlar, ‘çocuğum okusun en iyi şekilde yetişsin’ diyor. Bunu sağlamalıyız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Iğdır’da Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Bilgilendirme Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Iğdır’da Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Bilgilendirme Toplantısı haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ
IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Ekim 2017, Pazartesi
 • İmsak
  04:36
 • Guneş
  06:15
 • Öğle
  11:59
 • İkindi
  14:58
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:49
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı