Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İGDAŞ hala müdürünü bekliyor

  Hürriyet Haber
  03 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 03 Şubat 2000 - 00:01

  Geçen hafta İGDAŞ Genel Müdürlüğü'ne Prof. Dr. Necdet Aral'ın atanacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Ama atama gecikince dedikodular türedi.

  Büyükşehir Belediyesi'nin doğalgaz şirketi İGDAŞ'ta yeni genel müdürün atanmaması belediye çevrelerinde çeşitli dedikodulara yolaçıyor. Fuat Şengül'ün görevinden istifasıyla boşalan İGDAŞ Genel Müdürlüğü'ne Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden TEK-DER İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Necdet Aral'ın getirileceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak beklenen atama bir haftadır gerçekleşmedi.

  Yeni genel müdürün atamasının gecikmesi çeşitli senaryoları da yeniden gündeme getirdi ve dedikoduları arttırdı. Büyükşehir Belediyesi çevrelerinde Başkan Ali Müfit Gürtuna'nın İGDAŞ genel müdürlüğü için birkaç isim üzerinde düşündüğü ve kararını birkaç günü kadar vereceği konuşuluyor.

  Başkan kılı kırk yarar

  Prof. Necdet Aral adaylar arasındaki en popüler isim. Aral'ın ismi bundan iki ay önce yine gündeme gelmiş, yapılan pazarlıklar monucu eski Genel Müdür Fuat Şengül bir süre daha görevde kalmıştı. Şengül'ün istifasından bu yana bir hafta geçti ancak İGDAŞ'ın yeni genel müdürünün kim olacağı hala belli değil. Gürtuna'ya yakın kaynaklar, atama konusunda Başkan'ın ‘‘kılı kırk yaran’’ bir titizlikle hareket ettiğine ve denge hesabı yaptığına dikkat çekiyorlar. Bu arada, Büyükşehir kulislerinde yeni bir isim daha geçiyor. BELTUR eski genel müdürlerinden Ömer Bilgiseven'in de İGDAŞ'a atanabileceği belirtiliyor.

  Ömer Bilgiseven R. Tayyip Erdoğan'ın başkanlığı döneminde iki yıl BELTUR genel müdürlüğü yapmıştı. Belediye kulislerinde şimdi şu soru soruluyor: Hangisi atanacak? Bilgiseven mi, Aral mı? Bazı kaynaklar da Başkan Gürtuna'nın İGDAŞ'ın içinden birini genel müdür olarak atayacağı yönünde görüş bildiriyor. Büyükşehir'de aylar önce başlayan atama operasyonunda İGDAŞ genel müdürünün atanmasıyla önemli bir mesafe katedileceği vurgulanıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı