İZMİR HABERLERİ

İGC'den Dikili çıkarması

DHA
28.04.2016 - 14:39Son Güncelleme :

İGC'den Dikili çıkarması

DHA

İZMİR Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun'u ziyaret etti. Dikili Belediyesi ile İGC arasında ortak çalışmalar yapılmasının kararlaştırıldığı ziyarette, bölgenin son dönem yaşadığı mülteci sorunu da gündeme geldi.

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında imzalanan Geri Kabul Anlaşması'nın ardından ilçede mülteci kampı kurulmasının kararlaştırıldığını, buna karşı olduklarını söyledi. Bu kampın yapımına AK Parti dışında tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütlerinin ve Dikilili yurttaşların karşı olduğunu anlatan Tosun, mültecilere bir yıldır kıyafet, araç ve insani yardım yaptıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Dikili'ye kamp yapılırsa, 20 bin kişi yaşacak. Dikili bunu kaldıramaz. Sorularımıza yanıt alamadık. Bunun üzerine sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, site yöneticileri, siyasi partilerle birlikte Dikilim Platformu'nu kurduk. Bir tek AKP yönetimi destek vermedi."

İGC Başkanı Misket Dikmen de, özellikle İzmir ve çevresinin mülteci geçişleri için en çok kullanılan güzergah olduğuna dikkat çekerek, "Mültecileri bu bölgeye kurulacak kampa getirmekle iş bitmiyor. Onlara sağlıklı yaşam alanları da sunmalıyız. Bunu yaparken o bölgede yaşayan yurttaşlarımızı da düşünmeliyiz. Bir anda turizm bölgelerine binlerce insanı getirdiğimiz zaman çok daha farklı sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz" dedi.

Dikili ve İGC arasında yapılabilecek çalışmaların da gündeme geldiği ziyarette İGC Başkan Yardımcısı Tayfur Göçmenoğlu, Genel Sekreter Kenan Çimen, Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Pala, Sayman Semih Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyesi İlker Çoban da yer aldı.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İGC'den Dikili çıkarması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İGC'den Dikili çıkarması haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı