İZMİR HABERLERİ

İgc Başkanı Dikmen’den Gazeteciler Günü Mesajı

IHA
23.07.2015 - 13:45Son Güncelleme :

İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ (İGC) BAŞKANI MİSKET DİKMEN, "HANGİ ŞEKİLDE VE HANGİ AMAÇLA OLURSA OLSUN, SANSÜR VARSA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR" DEDİ.

IHA

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, 24 Temmuz Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Hangi şekilde ve hangi amaçla olursa olsun, sansür varsa basın özgürlüğü yoktur. Basın özgürlüğünün olmadığı bir ortamda da bayramdan söz edilemez" dedi.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, 24 Temmuz Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Gazeteciler fikirlerini özgürce söyleyip, yazabildiğinde o ülkenin basınının özgür olduğunu ifade eden Dikmen, "Halkın haber alma hakkı önünde hiçbir engelleme yoksa, gazete veya gazeteciler yaptıkları haberlerden dolayı hiçbir baskıya veya cezaya maruz kalmıyorsa, gazeteciler, düşünce insanları fikirlerini özgürce söyleyip, yazabiliyorsa o ülkenin basını özgürdür. O ülkede demokrasi tam anlamıyla işlemektedir. Hangi şekilde ve hangi amaçla olursa olsun, sansür varsa basın özgürlüğü yoktur. Basın özgürlüğünün olmadığı bir ortamda da bayramdan söz edilemez. İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak yıllardır sergilediğimiz kararlı ve dik duruştan asla vazgeçmeyerek, basın ve ifade özgürlüğünün önündeki tüm engeller kaldırılıncaya, gazetecilerin kendini maddi ve manevi olarak güvende hissedeceği çalışma koşullarına kavuşuncaya, siyasi iktidarların hiçbir şekilde gazetecinin işini yapmasına müdahil olmayacağı güne kadar mücadelemize ve sansüre direnmeye devam edeceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İgc Başkanı Dikmen’den Gazeteciler Günü Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İgc Başkanı Dikmen’den Gazeteciler Günü Mesajı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı