İftira çamuru atana millet cevap verecek

Hürriyet Haber
27.09.2005 - 02:07 | Son Güncelleme:

Başbakan Tayyip Erdoğan sağlıklı, şeffaf ve sosyal boyutu olan bir özelleştirme anlayışının hakim kılındığını belirterek ‘Bize ellerinde iftira çamurlarıyla saldıranlar, varsın bildiklerini okusunlar’ dedi.

Erdoğan, dün gece yaptığı ‘Ulusa Sesleniş’ konuşmasında son dönemde Tüpraş ve Galataport ihalelerine ilişkin olarak gündeme gelen usulsüzlük iddialarına üstü kapalı biçimde yanıt verdi.

KOMPLOCU ZİHNİYET:

Erdoğan, şunları söyledi: ‘Bugün içi boş suçlamalarla, mesnetsiz sataşmalarla, akıl dışı komplo teorileriyle hükümet ile milletinin arasına girme hevesinde olanlar, bu milletten hak ettikleri cevabı daha önce nasıl almışlarsa, yarın da alacaklardır. Aslında bu komplocu, provokasyoncu zihniyet niçin saldırıyor? Çünkü Türkiye daha önce hiç yaşamadığımız, çok farklı yeni bir sürece girmiştir. Saldırıyorlar, çünkü ekonomide elde ettiğimiz başarılar, zaman içinde günlük yaşantımıza da kademe kademe yansımaya başlamıştır.

ÖZELLEŞTİRME ŞEFFAF:

Özelleştirmeden elde edilen kaynakların hükümetleri döneminde arttığını ve rakamların medyaya yansıyan parlamento içi ve dışı yakıştırmaları yalanladığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu: ‘Kuşkusuz bundan da rahatsız olanlar olacaktır. Dedikodulardan, yalanlardan medet umanlar çıkacaktır. Niçin bu rahatsızlık? Çünkü hiç kimse eline kartviziti alıp, ben falancanın yakınıyım, diyerek haksız kazanç, elde edemeyecektir.’
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı