Ege Haberleri

  İftar yemekleri Tartan'dan

  İZMİR, (DHA)
  25.07.2012 - 11:48 | Son Güncelleme:

  KONAK Belediyesi bu yıl da ramazan ayı nedeniyle ilçe sınırları içinde yer alan çeşitli semtlerde vatandaşlara iftar yemeği veriyor. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Betonyol'daki vatandaşlara iftar yemeğini kendi elleriyle dağıttı.

  Her gün Konak'ın farklı bir yerinde İzmirlilerle iftar sofrasında buluşan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Betonyol'daki vatandaşlara kendi elleriyle servis yaptı. Pilav, tavuk döner, tatlı, zeytin, hurma, ayran ve sudan oluşan bir mönü sunan Tartan, “Bu pilav anne, anneanne pilavı” diyerek yemeklerin ev yemekleri kadar özenli ve titiz hazırlandığını söyledi. Kendi elleriyle yemekleri dağıtan Tartan'a vatandaşlar ilgi gösterdi. Başkan Tartan, iftarını çevre sakinleri ve Yılmaz Pasajı esnafıyla birlikte pasaj içinde kurulan iftar sofrasında belediyenin ikramlarıyla yaptı. Orucunu vatandaşla birlikte açan Tartan, Kılıçreis Muhtarı Yücel Mumcular ile birlikte esnafın sorunlarını da dinledi.
  Tartan, mübarek Ramazan ayı nedeniyle her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiği mesajını vererek, “Oruç tutanlar olduğu kadar rahatsızlıkları nedeniyle oruç tutamayanlar da var. Birbirimize hoşgörülü olmamız lazım. İmkanları olanlar olmayanlarla paylaşmalı. ‘Bir sofra da sen kur' kampanyamıza destek vererek iftar sofrası kurabilirsiniz. Kişi başı 5 lira ödeyerek pek çok insan sizin sofranızda orucunu açabilir. Birlik, beraberlik ve dayanışmanın sergileneceği güzel bir ay yaşıyoruz” dedi.
  Yılmaz Pasajı esnafı da kendileriyle oruç açan Tartan'a teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı