"Onur Baştürk" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Onur Baştürk" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Onur Baştürk

İftar vampirleri!

Bu yemeklerin hepsi de göz kamaştırıcı ve şatafatlı olur. En fenası, bu pahalı iftarları Ramazan boyunca gezip dolaşan bir grubun olmasıdır.

Bunlar Ramazan olmadığı zamanlarda da ‘kokteyl canavarı’dır. İlgili, ilgisiz her kokteyle katılırlar.

Ve şimdi de onların yeni hedefi tabii ki iftar davetleri. Oruç tutsalar da tutmasalar da baş köşede yerlerini alacaklar.

Bugünlerde sokakta, duvarlara basılı (kim akıl ettiyse) bir slogan var. Bu gruba cuk oturuyor: ‘Dünyayı Yesen Doymazsın’. (Halkın sesi bir başka oluyor)

Nurgül’ün Portakal’ı Cem Özer

Önceki gece Arnavutköy’deki Eylülist’teyiz. 47. yaşını kutluyor Cem Özer.

Dizi çekimi sonrası apar topar mekana gelen Nurgül Yeşilçay’ı görür görmez bir konuşma yapıyor: ‘Ben hayatım boyunca çok fazla gülen bir adam olmadım. Ama son yıllarda çok gülüyorum ve mutluyum. Nurgül sayesinde’ diye.

Sonra da Nurgül atılıyor: ‘Portakal’ımı al Cem!’. Tabii işin eğlencesinde, artık bu durumla dalga geçiyor. Ve etraftan ‘Asıl portakal Cem!’ nidaları yükseliyor.

Sonrası? Malum tabii. Sarılmalar öpüşmeler...

Bu arada, geceye katılan İlhan Şeşen’in canlı performası şahaneydi. Hele ‘New York’ şarkısı bambaşka...

Duygu Asena’nın ‘mumya’sı kapak oldu

Duygu Asena’nın da kullandığı Mumya’yı ilk kez bu köşe topraklarında okudunuz ve o günden beri merak konusu ‘mucizevi iksir’.

Nihayet Aktüel Dergisi meseleye el atmış ve buraya sığmayan ayrıntıları yaptığı haberde bir bir anlatmış.

Mumya’yla (dergi, ‘moomiyo’ olarak anmayı tercih etmiş) ilgili kafasında soru işaretleri olan Aktüel’in son sayısına bir baksın derim.

‘Nasıl ediniriz’ diyenlere son bir not: En sağlıklısı varsa eğer- Rusya’da yaşayan bir tanıdığınız vasıtasıyla getirtmek. Olmadı, Kanadalı bir ilaç firması olan Life Pharma’dan internet aracılığıyla sipariş verilebilir.

İspanyolların Polat’ı

Bugün yeni bir film gösterime girdi. Adı, ‘Kurt’. İspanyol yapımı filmin konusu ilginç.

70’li yıllarda ETA örgütünün içine girdikten sonra yüzünü ve adını değiştirmek zorunda kalan ‘Kurt’ lakaplı ajanın gerçek hikayesi anlatılıyor.

Hikaye, özellikle yüz değiştirme hadisesi nedeniyle Kurtlar Vadisi’ni anımsatıyor.

Yanı sıra çok heyecanlı ve sürükleyici bir film.

Bence kaçırmayın...

İKSV YAKINDA DENİZ PALAS’TA:

Halen İstiklal Caddesi üzerindeki Luvr Apartmanı’nda olan İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV), bir yıl sonra Şişhane’deki Deniz Palas Apartmanı’na taşınacak. Deniz Palas malum, halen süren Bienal’in en önemli mekanlarından. Şimdilik ‘viran’ halde gördüğümüz Deniz Palas , yakın zamanda en çok konuşulan yerlerden biri olacak. Çünkü vakfın taşınmasının yanı sıra binanın çatı katına 250 kişilik bir restoran açılacak.

LEVENT’TE CLUB FANCY:

Levent’te daha önce Caliente ve Woo olarak hizmet veren mekan artık Fancy oldu. Gatto’dan tanınan dj Selçuk ve ekibi popüler şarkılar çalıyor. Levent gençlerinin son durağı burası. Çalıkuşu Sokak’ta, Scala’nın yanı. Telefon: (0212) 281 63 72
X