OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İftar çadırında ilk kepçe Başkan Kadir Kara'dan

DHA
17.05.2018 - 16:01Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Belediyesi tarafından Ramazan dolayısyla Cumhuriyet Meydanı’nda açılan iftar çadırında dağıtılan yemeklerin ilk kepçesini Başkan Kadir Kara koydu. Oruçlarını evde açmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar için iftar öncesinde 3 çeşit sıcak yemek ikram ediliyor. İftar öncesinde yemek ikramından faydalanmak isteyen vatandaşları ziyaret eden Başkan Kadir Kara, bir süre sohbet etti. Daha sonra aşçı gömleğini giyerek ilk kepçeyi kendisi ikram etti.
Türk ve İslam dünyasının Ramazan ayını tebrik eden Belediye Başkanı Kadir Kara, "Başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennemden ve azaptan kurtuluş olan mübarek ramazan ayının bu ilk gününde bütün Osmaniyeli hemşerilerime ramazan ayının hayırlar getirmesini diliyorum. Ramazan ayı birlik, beraberlik, dayanışma, kaynaşma ve var olanın yok olanla paylaştığı bir aydır. Biz her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazanda da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Aynı zamanda iftar saatinde de yine iftar çadırımızda Osmaniyeli hemşerilerimize arzu edenlere katılanlara sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. Ayrıca bu ramazan ayında birçok mahallede hemşerilerimizle birlikte iftar yapma şerefine nail olacağız inşallah" diye konuştu.
KADİR KARA İLK İFTARI VATANDAŞLARLA BİRLİKTE YAPTI
Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara belediye tarafından Cumhuriyet Meydanında açılan belediye iftar çadırında ilk orucunu vatandaşlarla birlikte açtı. Ramazan ayı boyunca her gün iftarda 4 çeşit sıcak yemek ikram edilecek olan iftar çadırına yılın ilk orucunu açmak için vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Kadir Kara, iftar çadırına gelen vatandaşları masalarında ziyaret ederek ramazan ayını tebrik etti. Kadir Kara, "Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini de içerisinde barındıran 11 ayın sultanı mübarek ramazan ayının ilk iftarını cumhuriyet meydanında muhterem Osmaniyeli hemşerilerimizle beraber açtık. Cenab-ı Mevlam bütün Müslümanların oruçlarını kabul eylesin" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İftar çadırında ilk kepçe Başkan Kadir Kara'dan haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı