GeriFutbol İflas etmedi borç eritti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  30
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İflas etmedi borç eritti

İflas etmedi borç eritti
refid:24935424 ilişkili resim dosyası

Galatasaray’ın iflas ettiğine dair iddialara karşın kulüp alacak verecek farkını düşürdü.Başkan Aysal’ın 5 aylık sürede 70 milyonluk bir azalma daha hedeflediğini belirten yöneticiler “Mali disiplin içindeyiz. Bilançomuz UEFA tarafından da 3 ayda bir kontrol ediliyor ve en ufak mali bir risk taşımamaktadır” dedi.

GALATASARAY Kulübü borçları eritiyor, yönetim kurulu ‘iflas ediyor’ haberlerini art niyetli olarak nitelendiriyor... G.Saray ve kamuoyunda sarı kırmızılı kulübün borçlarının arttığı iddiası kulaktan kulağa yayılırken aslında gerçeğin hiç de böyle olmadığı ortaya çıktı. Başkan Ünal Aysal’ın 2011 Mayıs ayında başkanlık koltuğuna oturduğu tarihte sarı kırmızılı kulübün borç alacak farkı tam 328 milyon dolar idi. Ve Aysal döneminde Eylül 2013 sonu itibari ile borç alacak farkı 3’te bir azaldı. Eylül sonu itibariyle G.Saray’ın borcu 240 milyon dolara düştü.

KİMSE ENDİŞE ETMESİN

BAŞKAN Ünal Aysal ve Yönetim Kurulu’nun borç alacak farkını Mart 2014 tarihine kadar 70 milyon dolar daha düşürmeyi hedeflediği ortaya çıktı. Yöneticiler, camia içinde çıkartılan “G.Saray iflas ediyor” söylentilerinde ise kasıt aradıklarını belirtip, “G.Saray ödemelerini 2.5 senedir düzenli yapıyor. Mali disiplin içindeyiz. UEFA tarafından bilançomuz 3 ayda bir kontrol edilmektedir. Ve en ufak bir mali risk taşımamaktadır. Kimse bir endişe duymasın. Bu söylentiler kasıtlı bir şekilde SPK’ya yapmış olduğumuz Sermaye artırımı başvurusuna mani olmaya ve durdurmaya yönelik bir çalışmadır” yorumunda bulundular.

Ben söylemedim

SARI kırmızılıların iflas ettiğini kamuyu ile paylaştıığı iddia edilen eski yönetici Semih Haznedaroğlu, kendisinin böyle bir açıklama yapmadığını dile getirdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle