Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İflas

JEAN Tigana, 4-1-3-2 klasiği ile oynattı Beşiktaş’ı... Forvette, Bobo-Gökhan Güleç ikilisi ve orta alanda Ali Güneş-Jun-İbrahim Akın üçlüsü...

Böyle bir düzende orta alandaki kilit adamların performansı Beşiktaş’a sıkıntılı dakikalar yaşattı.

Tümer Metin sakattı, Sergen Yalçın kulübede bekliyordu. Ve Beşiktaş orta alanından Bobo ile Gökhan Güleç’i hücuma ve pozisyona koşturacak hiçbir etkili pas çıkmıyordu. Beşiktaş tribünleri ilk 45 dakikanın sonlarına doğru Sergen Yalçın’ı oyuna çağırdı. Beşiktaş’ın yaşadığı kargaşanın Sergen Yalçın ile biteceğine inanıyorlardı. Belki de çirkin oyunun Sergen Yalçın ile güzelleşeceğini düşünüyorlardı.

Kleberson, bu sıkıntılı dakikaları daha çok sorumluluk alarak ve orta alanı destekleyerek giderebilirdi.

Ancak, Kleberson’un fiziğinde ve performansında böyle bir güç yoktu. Ve dermansız adımlarla dolaşıyordu sahada. Sanki kış ortasında görünen güneş gibiydi. Bir-iki kez parladı, sonra kayboldu.

Devre arası maç istatistiklerine baktım... Rakamlar Beşiktaş’ın berbat bir 45 dakika geçirdiğini işaret ediyordu.

Benim notlarım da Beşiktaş’ı hiçbir lig maçında böylesine etkisiz ve sıradan bir takım kimliğinde görmediğimi yazıyordu.

* * *

Beşiktaş, ikinci yarıya Sergen Yalçın’ı alarak ve skoru değiştirecek bir golü düşleyerek girdi.

Oysa, Beşiktaş’ı bir sürpriz bekliyordu. Ünal Alpugan’ın yaklaşık 30 metreden savurduğu şut, Beşiktaş’ın suratında bir akıl şamarı gibi patladı.

Murat Şahin, bu topu sadece izledi. Hemen kafamı zorlayarak, biraz gerilere geçen haftalara döndüm... Murat Şahin’in yediği benzeri kolay gollerden birkaçını gözlerimde canlandırdım.

Daha üç gün önce İnegöl’de Ferdi’nin attığı gol, bunun bir benzeri değil miydi...

Herkesin Murat Şahin’e kızdığı bir anda, bakışlarım Tigana’ya yöneldi... Bana göre suçlu, kulübedeki Tigana idi... Oscar Cordoba’yı yedek soyundurduğuna göre hiç düşünmeden bu maçta oynatabilirdi.

Ve F.Bahçe maçı öncesi, Beşiktaş’ın moral aradığı bir oyunda, bu usta kaleciye görev verebilirdi. Dün gece Sergen Yalçın dahil, Beşiktaş’ta forma giyen 14 futbolcunun haline baktım. Ve düşünmeye başladım...

Bu takım Kadıköy derbisinde F.Bahçe ile nasıl başa çıkabilir. Ve dün gece bir kez daha üzdüğü taraftarını mutlu kılabilir?

Ancak bir mucize yaratarak!
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI