İZMİR HABERLERİ

İFK'ya TÜBİTAK'ta iki birincilik bir üçüncülük

DHA
28.03.2016 - 12:05Son Güncelleme :
DHA

TÜBİTAK, 47. Orta Öğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 2016 İzmir Bölge Sergisi'nde İzmir Fatih Koleji öğrencileri 2 birincilik bir de üçüncülük kazandı.
Fizik Dalında “DNA-Manyetik Sıvı Karışımının Polarizasyona Bağlı Manyeto-Optik Özelliklerinin İncelenmesi" adlı projesiyle Hüseyin Kutluay Çakadur, Matematik Dalında ise “Düzgün, Yarı Düzgün ve İzovalent Kaplamaların Geometrik, Kombinatorik ve Sayı Teorisi Yöntemi İle İncelenmesi" adlı projesiyle Eralp Akçay birinci olurken, Teknolojik Tasarım Dalında "OPD-OLED Hibrit Aygıtlarının Geliştirilmesi ve Karakterizasyonu" adlı projeleriyle İrfan Güven Çömezoğlu ve Özgür Ülker üçüncü oldu. Yine Fizik Dalında “Binaların Patlama ve Darbelere Dayanıklılığının Arttırılmasında Çevre Dostu Yeni Bir Yöntem" adlı projeleriyle İlayda Sırbaş ve Ezgi Tezer İzmir Bölge Sergisine katılmaya hak kazanan 100 proje arasında yer alarak İFK'yı başarıyla temsil ettiler.
İFK öğrencileri Fizik ve Matematik Dallarında Ankara Finallerinde İzmir'i temsil edecek.
İZMİR (DHA)
foto
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İFK'ya TÜBİTAK'ta iki birincilik bir üçüncülük hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İFK'ya TÜBİTAK'ta iki birincilik bir üçüncülük haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı