Gündem Haberleri

  İfadesi dayısını yaktı

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KARTAL - Trafik polisi olan eniştesi Veysel Mutlu'yu öldürmekle suçlanan Süleyman Emeksiz, yeğeni Emel Mutlu'nun ifadesiyle zor durumda kaldı. Duruşmada konuşan Emel Mutlu, ‘‘Dayım, babamı öldüreceğini daha önceden söylemişti’’ dedi.

  Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Süleyman Emeksiz (27) ve cinayeti azmettirdiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan ablası Gönül Mutlu'nun duruşmasında gözyaşları sel gibi aktı. Süleyman Emeksiz ifadesinde ‘‘Ablamdan ayrılmaması için eniştemi uyarmıştım, ölümle tehdit etmedim. O gece annem ve ağabeyimle Polatlı'dan ablama gelmiştik. Yarım saat sonra eniştem de İzmir'den geldi. Elini sıkmak istedim. Beni itti, küfür etti, elini beline atıp tabancasını gösterdi. Beni vurmasın diye tabancamı çekip ateş ettim’’ dedi.

  Gönül Mutlu ise ağlayarak verdiği ifadesinde, ‘‘16 yaşında evlendim. Başka bir kadın için beni bıraktı. Birileri kızımı rahatsız ediyordu. Kardeşlerimden ve eski eşimden yardım istedim. Evde karşılaştılar. Veysel, annemle konuşurken silah sesleri geldi, kardeşim eski kocamı öldürdü. Kocam ona küfür etmemişti’’ dedi.

  Tanık olarak dinlenen Emel Mutlu ise ‘‘Olay gecesi babamın yanında oturuyordum. Su içmek için dışarı çıkınca silah sesleri geldi. Dayım daha önceden babamı tehdit etmişti. Babam o zaman tabancasını masaya koyup, 'Beni vur' deyince, dayım 'Daha sonra vururum' şeklinde cevap verdi. Olay gecesi de babam dayıma ne hakaret etti, ne de küfür. Dayım babamı öldürmeyi kafasına koymuştu’’ diye ifade verdi. Diğer tanık 14 yaşındaki Seval Mutlu da babasının dayısına küfür etmediğini söyledi. Duruşma ertelendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı