Dünya Haberleri

  İfade vermemesi için kaçırılarak infaz edildi

  hürriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  01.01.2011 - 14:31 | Son Güncelleme:

  Meksika’nın kuzeyindeki en büyük kentlerden biri olan Monterrey’de, yarı çıplak bir kadın cesedi bir üst geçide asılmış olarak bulundu. Polis, kadının Pazartesi günü polis aracıyla hastaneye sevk edilirken kaçırılan, yasadışı bir örgütün üyesi olduğunu düşünüyor.

  KORKUNÇ İNFAZIN GÖRÜNTÜLERİ/Foto Galeri

   

  “Kızıl Saçlı” lakabıyla bilinen Gabriela Elizabeth Muñiz adlı kadın, 2009 yılında adam kaçırmak ve işletme sahiplerine şantaj yaparak para alan bir örgütün üyesi olmaktan tutuklanmıştı. Muñiz, Pazartesi günü tutulduğu Topo Chico hapishanesinden muayene edilmek için Monterrey Üniversitesi Hastanesi’ne aktarılacaktı.

   

  Dört muhafızın eşliğinde polis aracıyla hastaneye götürülmekte olan Muñiz, silahlı saldırganlar tarafından aracın yolu kesilerek kaçırıldı. Saldırganlar, çatışma çıkmayan olayda, 31 yaşındaki kadını polisin elinden alarak gözden kayboldu.

   

  Cuma günü, Muñiz'in cansız bedeni Mitras mahallesindeki bir üst geçide asılmış olarak bulundu. Yarı çıplak halde asılı duran kadının sırt ve göğsüne “Yair” kelimesi yazılıydı. Polis, bu kelimenin ne anlama geldiğinin bilinmediğini açıkladı.

   

  Topo Chico hapishanesinin doktoru ve Muñiz’in kaçırıldığı araçta yer alan polisler savcılık tarafından sorgulanacak. Polis, olay hakkında başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.

   

  Muñiz’in, geçmişte üyesi olduğu örgüt hakkında bilgi sızdırmasını engellemek için öldürüldüğünü tahmin ediliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı