Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İfade veren Nuriş tehdit savurdu

  Engin ÖZMEN/EDİRNE, (DHA)
  25 Ocak 2011 - 15:35Son Güncelleme : 25 Ocak 2011 - 15:35

  EDİRNE F Tipi Cezaevi’nde yatan ‘Nuriş’ lakaplı suç örgütü elebaşısı Nuri Ergin, hakkında yürütülen bir soruşturma kapsamında Edirne Adliyesi’ne getirilip, Cumhuriyet Savcısı Fahri Mutlu Tosun’a talimatla ifade verdi.

  Adliye girişinde basın mensuplarına dönen Ergin, "Başbakan’a sesleniyorum, kardeşime ölüm oyunu kurmasın. Adalet Bakanı, Vedat Ergin’e bir şey olursa, sorumlusu sizsiniz. Vedat’ın ölümü size pahalıya mal olur" diyerek tehditler savurdu.

  Kamuoyunda ’Karagümrük Çetesi’ olarak bilinen organize suç örgütünün lideri, ’Nuriş’ lakaplı Nuri Ergin, talimatla ifadesi alınması için Edirne Adliyesi’ne getirildi. Cezaevinin ring aracı ile adliyenin arka garaj kapısına getirilen Ergin, elleri önden kelepçeli olarak araçtan indirildi. Adliye girişinde kendisini görüntüleyen basın mensuplarını görünce onlara doğru dönen Nuri Ergin, "Başbakan’a sesleniyorum, kardeşime ölüm oyunu kurmasın. Adalet Bakanı, Vedat Ergin’e bir şey olursa, sorumlusu sizsiniz. Şerefle görev yapın, yabancı çetelerle işbirliği yapmayın, Vedat’ın ölümü size pahalıya mal olur" diye bağırdı.

  YOĞUN GÜVENLİK

  Daha sonra Adliye’nin birinci katındaki Cumhuriyet Savcısı Fahri Mutlu Tosun’un odasına götürülen Nuri Ergin, burada bir saat kaldı. Polis ve jandarma, yoğun güvenlik önlemi aldı.

  Adliye önünde çok sayıda polis memuru hazır bekletilirken, bir saat boyunca talimatla ifadesi alınan organize suç örgütünün lideri Nuri Ergin, yeniden cezaevi aracına konularak tutulduğu Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı