Teknoloji Haberleri

  IF Tasarım Ödülleri’nden Samsung’a ödül

  Hürriyet Haber
  10.03.2016 - 11:32 | Son Güncelleme:

  Samsung, dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan IF Tasarım Ödülleri’nden bu yıl biri “Gold” olmak üzere toplam 38 ödülle döndü.

  İlki Uluslararası Tasarım Forumu tarafından 1953'te, Almanya'da düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım ödülleri arasında gösterilen iF Tasarım Ödülleri’nde Samsung bu yıl toplam 38 ödül birden kazandı. 38 ödülün 26’sını “Üstün Ürün Tasarımı”, 8’ini “İletişim Tasarımı’, 2’sini “Konsept Tasarımı’, kalanını da “Ambalaj Tasarımı” ve “Îç Mimari Tasarımı” kategorilerinde almaya hak kazanan Samsung, bunlara ek olarak bir adet ‘Gold’ ödülün sahibi oldu. 

  38 ödülü getiren başarıyı değerlendiren Samsung Electronics Başkanı ve CEO'su BK Yoon; “Ürün tasarımlarımızın, Uluslararası Tasarım Forumu tarafından değerlendirilmesinden onur duyuyoruz” dedi.

  Samsung’a ‘Gold’ ödülünü getiren Serif TV, kullanıcıların etraflarındaki ortamla, mobilyalar ve çeşitli ev eşyalarıyla daha uyumlu bir etkileşim içinde bulunmalarını sağlamak üzere geliştirilen tasarımıyla dikkat çekiyor. Serif fontundaki büyük “I”ya benzeyen tasarımı, ürünün evde istenen her yere konabilmesini sağlayan ayrılabilir ayaklığı, arka tarafında bulunan kumaş kılıfıyla TV tasarımına boyut getiriyor.

  Samsung'un ödül kazandığı diğer ürünler arasında Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Gear S2 ve Galaxy Note 5 UX de bulunuyor.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı