Ege Haberleri

EGE

  İEÜ'den UTSO üyelerine yüzde 15 indirim

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  10 Ocak 2015 - 01:10Son Güncelleme : 09 Ocak 2015 - 17:09

  İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile imzaladığı protokolle oda üyelerinin birinci derece yakınlarına üniversitede yüzde 15 indirim sağladı.


  Uşak Üniversitesi Teknoloji Merkezi'nde gerçekleştirilen protokol törenine; Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, Meclis Başkanı İsmail Karaman, Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri ile İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen katıldı. Amaçlarının gençlerin en iyi şekilde yetişmeleri olduğunu ifade eden UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, "İzmir Ekonomi Üniversitesi ile yapılan protokolle oda üyelerimizin birinci derece yakını gençler yüzde 15'lik indirimle eğitim alabilecek. Uşak'ın gelişmesinde sivil toplum örgütleri olarak katkı koyacağız. Yetişkin ara eleman ihtiyacımız var. Üniversite, sanayi işbirliği çok önemli. Biz bu işbirliğini daha ileri seviyeye götürmek amacındayız. İzmir Ticaret ve Sanayi Odasının kurduğu bir üniversite Ekrem Demirtaş'a buradan teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte İzmir Ekonomi Üniversitesi ile daha fazla dirsek temasında olacağız" dedi.
  İEÜ'nün girişimci ve yenilikçi gençler yetiştirdiğini belirten Prof. Dr. Oğuz Esen, "İş aleminin ihtiyaçlarını karşılamak üzere girişimci, yenilikçi, en az iki yabancı dili etkin şekilde kullanan nitelikli mezunlar yetiştiriyoruz. 14'üncü yılımızda 8 bini aşkın mezunu, 7 bin 500 öğrencisiyle seçkin yükseköğrenim kurumlarından biri haline geldik. Ege Bölgesi'nin İngilizce eğitimi veren tek vakıf üniversiteyiz. Bu yıl eğitim dili İngilizce olan tıp fakültesine ilk kez öğrenci alımını yapacağız. Güzelbahçe'deki yeni kampüs alanında ise mühendislik alanında çalışmalar yapılarak laboratuvarlar kurulacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak hedefimiz Silikon Vadisi yaratmak. Uşak'taki başarılı gençlerimizi üniversitemize bekliyoruz" dedi. Konuşmalarının ardından UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet ile İEÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen arasında protokol imzalandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı