Ege Haberleri

  İEÜ'den Milaslı gençler için protokol

  Hürriyet Haber
  24.01.2015 - 01:11 | Son Güncelleme:

  İZMİR Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Oda üyelerinin birinci derece yakınlarına, İzmir Ekonomi Üniversitesi'ndeki eğitim ücretlerinde yüzde 15 indirim sağlanması için protokol imzaladı.

  Milas Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşen törene, Ekrem Demirtaş ve Reşit Özer'in yanı sıra İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit ile yönetim kurulu üyeleri Halil İbrahim Gülen ve Soner Çamlıbelen katıldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, ilk ve orta tahsilini Milas'ta yaptığını, o dönem kentte lise bulunmadığını ve İstanbul'da eğitim aldığını belirterek, "O zaman Milas'ta lise yoktu. Muğla, Aydın, İzmir'de lise vardı. 10 bin nüfuslu zamanımızın Milas'ı şimdilerde 130 bin nüfuslu büyük bir kent haline geldi. Tarihi, ticareti, sanayisi, geleneksel ürünlerinin yanı sıra Türkiye'nin en önemli turizm kenti merkezi olabilecek bir kazı da gerçekleşti. Kral mezarları ve hisar bölgesinin turizme kazandırılmasıyla Milas daha etkin bir hale gelecek. Milaslı gençlerimizin hemen hemen hepsi tahsilini yapıyor. Onları İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne bekliyoruz. Onları en iyi şekilde hayata hazırlayacağımızdan emin olabilirsiniz" dedi.

  Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde okuyan çok sayıda öğrencileri bulunduğunu, burs ile birlikte sayının artacağını söyledi. Özer, "Bundan sonraki dönemlerde de
  öğrenci sayımız artacaktır. Milas, uygarlıklar kentidir. 27 ören yerimiz var. Böyle bir anlaşma ile gençlerimizin eğitimine büyük bir katkı sağlanacak" diye konuştu.
  Törenin ardından, Demirtaş ve Özer kentin tarihi alanlarını gezdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı