İZMİR HABERLERİ

İEÜ 4. kez girişimcilik bayrağını dalgalandıracak

DHA
03.02.2018 - 11:33Son Güncelleme :

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) düzenlediği 'Bu Gençlikte İŞ Var!' Yarışması'nda en fazla girişimci projeyle 'Girişimcilik Bayrağı'nı 4. kez almaya hak kazandı. İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, öğrencilerle gurur duyduğunu söyledi.

DHA

 

İEÜ öğrencilerinin 2013, 2015 ve 2017 yıllarında kazandıkları Girişimcilik Bayrağı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Balçova Kampüsü'nde dalgalanırken, 4. bayrak da üniversitede yerini alacak. İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, "Çocuklarımla gurur duyuyorum. Üniversitemizin eğitime başladığı 2001 yılından bu yana öğrencilerimize girişimci olun dedim. TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı'nı 4. kez üniversitemize getirdiler. Bu yarışmada da emeklerimizi boşa çıkarmadılar" dedi.

Yarışmada bu yıl ön elemeyi geçerek eğitim kampına seçilen 37 proje arasında en fazla projeyle yer aldıklarını da anımsatan Başkan Demirtaş, İzmir Ekonomili öğrencilerin 5 projesini iş dünyasının önde gelen isimleriyle hayata geçirme imkânı bulduğunu söyledi. Başkan Demirtaş, yarışmada, 74 ilden, 161 üniversite arasında 457 İzmir Ekonomili öğrencinin projesiyle Girişimcilik Bayrağı'nı kazandıklarını ifade etti.

Girişimciliğin azmin, kararlılığın, motivasyonun sonucu olduğunu belirten Başkan Demirtaş, "Öğrencilerimiz, üniversitemizde girişimciliğin havasını teneffüs ediyor, projeler geliştiriyor. Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca hayal kurmasını, bu hayallerin peşinden gitmesini ve kendi işlerini kurmalarını istedim. 17. yılımızda eğitimimizle, girişimci gençlerimizle büyük yol aldık. Başarıdan başarıya koşuyorlar, hayallerinden vazgeçmiyorlar. Onlara ve hocalarımıza bana bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Demirtaş, üniversitenin 15 bin mezuna ulaştığını, İzmir Ekonomi'nin öğrencilerin aldıkları ödüllerle geleceğin üniversitesi olduğunun kanıtlandığını vurgulayarak, "Onlara inancım sonsuz. Takip ettiğim kadarıyla üniversitemizin kuruluşunda koyduğumuz vizyon doğrultusunda öğrencilerimiz ya kendi işini kuruyor ya da aile şirketini geliştiriyor. Onlar, İzmir ve ülke iş dünyasına projeleriyle yeni bir soluk getirecek. Öğrencilerimize her zaman '3 ya da 5 yıl bir yerde çalışabilirsiniz ama sonra kendi işinizi kuracaksınız, girişimci olacaksınız' diyorum. Bu yarışmada da, girişimci yapılarını bir kez daha kanıtladılar" dedi.

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İEÜ 4. kez girişimcilik bayrağını dalgalandıracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Şubat 2018 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İEÜ 4. kez girişimcilik bayrağını dalgalandıracak haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

31 Ağustos 2018, Cuma
 • İmsak
  05:06
 • Guneş
  06:33
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  16:56
 • Akşam
  19:51
 • Yatsı
  21:12
Sayfa Başı