Gündem Haberleri

  İETT şoförlerine uygulamalı eğitim

  Hürriyet Haber
  17.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İETT şoförlerine Ayazağa Garajı’nda uygulamalı eğitim programı verilmeye başlandı.

  Toplu taşımacılık hizmetleri sırasında, sürücü hatalarından kaynaklanan kazaları asgariye indirmek, daha güvenli araç kullanılmasını sağlamak amacıyla İETT şoförlerine yönelik düzenlenen uygulamalı eğitim programına bir yıl içinde 1200 şoför periyodik aralıklarla katılacak. İETT Ayazağa Garajı'nın Eğitim Salonu'nda düzenlenen bir törenle verilmeye başlanan eğitim programını İleri Sürücülük Teknikleri Uzmanı Demir Bükey ve ekibi uygulayacak.

  İETT Genel Müdürü Nevzat Pakdil, düzenlenen törende trafik kazalarının eğitimle önlenebileceğini söyledi. Kurumlar başta olmak üzere herkese çok büyük sorumluluk düştüğünü kaydeden Pakdil, İETT şoförlerinin trafikte diğer sürücülere örnek olması gerektiğini belirtti. İETT şoförlerinin çok ağır şartlarda ulaşım hizmetini yerine getirdiğini belirten Pakdil ''Yolcularımızın şoförlerimize karşı daha anlayışlı olmalarını bekliyoruz. Bir günaydın deseler şoför için bir moral olacaktır. Şoförlerimiz de yolcularımıza karşı müşfik olmak zorundadır'' dedi. Pakdil, önümüzdeki dönemde güvenli araç kullanma ve halkla ilişkiler konusunda başarılı şoförlerinin ödüllendirileceğini de açıkladı.

  Eğitim programını üstlenen Demir Bükey ise bir kurumun trafik konusunda ilk kez bu kadar büyük bir eğitim sürecini başlattığını açıkladı. Bükey, ''Gör-Görül-Hayatta kal’’ sloganıyla başlayan açık far uygulamasının kazaları önlemede en etkin yol olduğunu da vurguladı. İlk derste nasıl fren yapılması gerektiğini anlatan Bükey, pistte bunu uygulamalı olarak gösterdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı