Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İdris Naim Şahin'den CHP milletvekilinin kaçırılmasına ilişkin açıklamalar

  Hürriyet Haber
  13 Ağustos 2012 - 23:08Son Güncelleme : 13 Ağustos 2012 - 00:46

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Türkiye'nin ve Türk milletinin terörün sonu gelinceye kadar terörle mücadeleye devam edeceğini belirterek, “Bu topraklar kutsal topraklardır. Bu topraklarda yaşayan millet de aziz ve asil millettir. Kimseye pabuç bırakmaz” dedi.

  Bakan Şahin, Gümüşhane Valiliği'nin şehit aileleri ve gaziler için  Balyemez Konak'ta verdiği iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir  çok noktasında iftar ve sahur sofraları kurulduğunu belirtti.

  İftar sofralarının artık, insanımızın buluşmasına yetmediğini ifade eden  Şahin, “Artık, 'sahurda buluşalım' geleneği başladı. Dün gece Ordu Ünye'deydim  orada da bu buluşmaları yaptık. Artık, insanımız 21. yüzyılda daha çok birlikte.  Duygu paylaşımı düşünce paylaşımı ve ortak akıl oluşturulması günümüzde öne çıkan  özellikler. Bu çok sevindirici ve dinamik bir yapımız var” diye konuştu.

  Türkiye'deki 75 milyon insanın iyilikten, medeniyetten, ahlaktan, töreden  ve tarihten yana olduğunu dile getiren Bakan Şahin, şöyle konuştu:

  “Yaratılışın gereği iyinin sahipleri, savunucuları, yapıcıları ve  yaşayanları ne kadar çok olursa olsun hiçbir zaman ve hiçbir dönemde yüzde yüz  olmuyor. Her dönemde ve devirde iyilerin kıymetinin anlaşılmasına belkide sebep  oluşturmak açısından hayata kast eden, hayatı farklı anlayan, hayatı yaşamak ve  yaşatmak değil öldürmek ve gerekirse ölmek gibi bir düşüncenin, kararın  içerisinde olanlar da var. Bu dönemde de var. Ülkemiz, milletimiz hayatını  yaşarken gündemleri arasında bir gündem olarak bu olaylarla ve kişilerle mücadele  etmek durumunda.”

  “Hükümet, devlet ve millet ayrılmaz bir üçlüdür” diyen Şahin, şöyle devam etti:

   “Millet olmadan, devlet olmaz. Devlet olmadan da hükümet olmaz. Bu  kavramları zaman zaman karıştırıyoruz. Her şey millet içindir, doğru. Devlette  millet içindir ama milletin varlığını sürdürebilmesinin olmazsa olmazı onun uzun  zaman sürecinde büyük mücadeleler vererek, kan dökerek, emek vererek elde ettiği  devlet değeri vardır ve devlet milletin ürünüdür.”

  Türkiye'de milletin canına ve malına kast edenlere karşı mücadelelerinin  sürdüğüne dikkati çeken Bakan Şahin, “Biz devlet, millet ve hükümet olarak  ülkemizin normal gündelik hayatını yaşarken ve yönetirken, yerini alan olağanüstü  gündem dediğimiz ülkeyi sıkıntıya sokma gayretlerine, ülkede insanların canına ve  malına kast etme ve ülke bütünlüğüne kast etme amacıyla gayret edenlere karşıda  yine 75 milyon olarak çalışmalarımızı ve gayretlerimizi sürdürüyoruz. 'Her  devirde vardır' dedik, bu dönemde de var. Şekil değiştiriyor, kılık değiştiriyor,  araç değiştiriyor” dedi.
         
  Terör örgütünün acımasız yüzü
         
  Bölücü terör örgütü PKK/Kongra-Gel'in acımasız yüzüne işaret eden Bakan  Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
  “Bir zamanlar taş atıyordu, bugün kurşun atıyor. Biksi, kaleşnikof, M16,  roket kullanıyor. Acımadan kullanıyor ve tabiri mazur görün, düşman olarak  gördüğü aziz millete ve onun evlatlarına karşı kullanıyor. O kadar acımasız, hain  ve katliam meraklısı ki, zaman zaman kendine de kullanıyor. Kendi militan ve  elamanlarına da kullanıyor. O zaman insanın aklına soru içerisinde soru geliyor,  bunun neresinde hayır var? Kendi militanına, kadınına kızına acımadan kast eden  ve kendi adına hareket ettiğini söylediği, haklarını aramak için yollara  düştüğünü dağlara çıktığını iddia ettiği bölge halkına başta olmak üzere  acımasızca katliamlar yapıyor. Kadın, öğretmen, asker, polis demiyor. Son  zamanlarda da siyaset kesimi demiyor, hedef seçiyor. 'Polis, asker ve AK  Partililer' diyor. 'Öncelikli hedefler arasında görün, görelim' diyor.”
         
  Bu millet kimseye pabuç bırakmaz
           
  Bakan Şahin, terör örgütünün AK Parti yöneticilerinin de canına kast  etmeye kalkıştığına dikkati çekerek, şunları ifade etti:
  “Zaman zaman Hakkari, Van ve Şırnak'ta AK Parti yöneticilerini arayıp  canına kast etme ya da kaçırma eylemlerine yelteniyor. Fakat ne olursa olsun  ister AK Parti'liyi, ister askeri, ister polisi hedef alsın bu ülke ve bu millet,  bu tür sıkıntıları 30 yılda karşılar, 130 yılda karşılar ve 330 yılda karşılar.  Bu ülke ve millet, terörün sonu gelinceye kadar, kökü kazınıncaya kadar, şahadet  şerbetini içmek dahil her türlü karşılığı görmeyi göze alarak mücadeleyi devam  ettirecektir. Bu topraklar sıradan topraklar değil, bu topraklarda yaşayan  insanlarda herhangi bir ülkenin kabilesi değil. Bu topraklar kutsal topraklardır.  Bu topraklarda yaşayan millet de aziz ve asil millettir. Kimseye pabuç  bırakmaz”

         

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı