Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İDO'nun bazı seferleri iptal edildi

  A.A
  07.02.2006 - 10:22 | Son Güncelleme:

  İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) sabah saatlerindeki bazı seferleri, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

  İDO'dan yapılan açıklamada, saat 06.00'daki Avşa-Marmara-Erdek arabalı vapur, saat 07.00'deki Yenikapı-Bandırma ve Pendik-Yalova hızlı feribot, saat 07.30'daki Mudanya-Armutlu-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü ile saat 06.45'teki Kartal-Yalova deniz otobüsü seferlerinin iptal edildiği belirtildi.

  Açıklamada, Yenikapı-Yalova hızlı feribot, Harem-Sirkeci ve Eskihisar-Topçular arabalı vapur ile deniz otobüsleri iç hatlar ve şehir hatları seferlerinde ise herhangi bir aksama ya da iptal olmadığı bildirildi.

  ÇANAKKALE'DE DENİZ ULAŞIMI YAPILAMIYOR...

  Çanakkale'de etkili olan poyraz ve kar yağışı, deniz ulaşımını olumsuz yönde etkiledi. Hızı saatte 70 kilometreye

  ulaşan poyraz nedeniyle Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki, Kabatepe-Gökçeada ve Bozcaada-Geyikli arasındaki araba vapuru ve feribot seferleri yapılamıyor.

  Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Çanakkale'de kar yağışının bu akşam saatlerine kadar süreceğini, poyrazın ise yarın öğle saatlerinde etkisini kaybedeceğini belirterek, il merkezindeki kar kalınlığının 4 santimetre olarak ölçüldüğünü bildirdiler.

  BOLU DAĞI'NDA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR

  D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı nedeniyle sürücüler zor anlar yaşıyor.

  D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkili olmaya başladı. Karayolları ekipleri Bolu Dağı'nda zeminde etkili olmaya başlayan karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

  Bolu Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, kar yağışı nedeniyle trafiğin olumsuz etkilendiğini, Ankara ve İstanbul istikametine giden sürücülerin zor anlar yaşadıklarını belirttiler.

  Trafik ekipleri, Bolu Dağı güzergahını kullanan sürücülerin kar yağışına karşı daha duyarlı olmalarını isteyerek, sürücüleri hız limitini aşmadan ve yakın takip yapmadan seyretmeleri yönünde uyardılar.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı