İDO, leylekleri koruyan kaptana plaket verdi

Hürriyet Haber
04.09.2013 - 15:27 | Son Güncelleme:

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), önceki gün Kartal-Yalova seferini yapan deniz otobüsünün kaptanı Murat Küçükçaylı’nın, leylerinlerin rahat geçmesi için aracı durdurması nedeni ile kaptana bir plaket verdi.

12 yıllık kaptan Murat Küçükçaylı’nın, göç yollarında olan leyleklerin sorunuz uçuş yapabilmeleri için aracını durdurması büyük destek gördü. hurriyet.com.tr'nin dün gündeme getirdiği konu sonrası İDO, kaptanı bir plaket verdi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada "Kartal – Yalova seferini yapan Temel Reis II gemisinin kaptanı Murat Küçükçaylı’nın, Marmara Denizi’nin ortasında göç etmekte olan leylekleri fark ederek onlara zarar vermemek amacıyla deniz otobüsünü durdurması, yolcular ve kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

İDO yönetimi de kaptana özel bir plaket vererek, bu duyarlı yaklaşımı bir kez daha kutladı. Kaptanın çevreci ve sorumlu yaklaşımından büyük memnuniyet duyan İDO, Deniz Operasyonu Direktörü Ufuk Tuğcu’nun elinden kaptan Murat Küçükçaylı’ya bir plaket armağan etti" ifadelerine yer verildi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı