« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İdmanda tekme odada yumruk

Galatasaraylı Servet Çetin ile Cem Sultan arasında önceki günkü idmanda başlayan gerginlik çığırından çıktı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

İŞTE GERGİNLİK YARATAN O POZİSYONLAR - Web TV

Antrenman maçında kendisine omuz atan genç futbolcuyu iki kez tekmeyle yere düşüren Servet, dün sabah da soyunma odasında yumruk attı. Cem Sultan da öfkesini Twitter’dan ifade etti.

BÖYLESİ ne görüldü, ne duyuldu... Galatasaraylı Servet Çetin ile Cem Sultan arasındaki gerginlik iyice çığırından çıktı... Tekmelerin, yumrukların havada uçuştuğu kavga sanal aleme taşındı.
Her şey önceki gün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan antrenmanda Cem Sultan’ın, bir ikili mücadelede karşı karşıya geldiği Servet’e omuz atmasıyla başladı. Çok sinirlenen tecrübeli futbolcu, genç takım arkadaşını daha sonra iki kez tekmeyle yere düşürdü.
Cem Sultan sinirlenip karşılık vermeye yeltendiyse de, araya giren diğer futbolcular kendisine engel oldu. Genç oyuncu antrenmanın ardından Servet’in tesislerdeki odasına gidip, özür dilemek istedi, ancak tecrübeli ağabeyi sinkaflı küfürler savurup kendisini odadan kovdu.
Bu gelişmelerin ardından CNR Dünya Ticaret Merkezi’ndeki Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Fuarı’nı ziyaret eden Servet Çetin, bu konunun sorulması üzerine, “Cem Sultan ile antrenmanda yaşadığımız güzel bir mücadeleydi ama abartıldı. Antrenmanlarda böyle şeyler olmak zorunda. Cem de benim yeteneğini beğendiğim bir arkadaşım” cevabını verdi.
İdmandan sonra görüşeceğiz
Servet’in bu sözleri üzerine ‘olay kapandı’ diye düşünülürken, iki futbolcu arasındaki gerginlik dün sabah yeniden alevlendi. İddiaya göre Cem Sultan, idman öncesi Servet’in yanına giderek, “Günaydın ağabey” dedi. Ancak Servet, “Seninle antrenmandan sonra görüşeceğiz” diyerek kendisini tersledi. Bu sözü idman sırasında birkaç defa daha söyleyerek tehdit eden Servet, asıl tepkisini idman bitiminde soyunma odasında gösterdi...
Cem Sultan’a, odaya girer girmez yumruk atan tecrübeli futbolcu, etraftakiler ne olduğunu anlayana dek birkaç tane de tekme savurdu. Aldığı darbe sonrası yanağı kızaran Cem, öfkesini Twitter’ına yazdığı mesajlarla ilan ederken, Servet telefonlarını kapatıp dış dünyayla ilişkisini kesti.

Seninle aynı formayı giydiğim için utanıyorum

“Para, şöhret her şey var sende. Bende hiçbiri yok. Ama bende var olan şey sende yok.”

SERVET Çetin’den  dayak yiyen Cem Sultan, takım arkadaşına olan tepkisini Twitter’ına yazdığı mesajlarda dile getirdi.
- Para, şöhret her şey var sende. Bende hiçbiri yok. Ama bende var olan şeyde sende yok. Gücün bana yeter belki ama adamlıkta seni ayaklarımın altına alır çiğnerim.
-  Adamlıktan bahsetsene bana. Küçüğe vurmak, küfür etmek adamlıksa, ben şerefsiz, ahlaksız bir insanın tekiyim.
- İstediğiniz kadar vurun, düşürün. Ben yine kalkacağım. O taşıyamadığınız kutsal formayı en iyi şekilde taşıyacağım. Yazıklar olsun size.
Göründüğün gibi ol Servet Çetin!
-  Açıklamaların çok iyiydi. Ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün Servet Çetin.
- Senle aynı formayı giyiyorum diye utanıyorum. Bak Servet Çetin, sert vuramamışsın demek ki suratıma. Hala konuşuyorum sana. Abi diyordum şimdi küçüldün gözümde.
- Gerekirse futbolu bırakırım. Bana babam el kaldırmadı bu yaşıma kadar sen kimsin?
- Sağol abi başlamadan futbolu bana bıraktırdığın için. Sağol baba, beni böyle yetiştirdiğin için.

Cüneyt Tanman, Cem Sultan’ı eleştirdi:  Aile içinde kalmalıydı

GALATASARAY Sportif Direktörü Cüneyt Tanman, Servet ile Cem Sultan arasındaki gerginlik konusunda yaptığı yorumda, genç futbolcuyu eleştirdi. Tanman, “Futbol hayatında ve soyunma odalarında böyle tatsız olaylar her yerde yaşanabiliyor. Ancak bunun aile içinde kalması gerekirdi. Belli ki Cem, bunu öfkeyle ve sinirle yaptı. Sorunun aile içinde çözülmesi doğru olandı. Böyle Twitter kanalı ile G.Saray’da yaşanan bu olayı insanlarla paylaşmak hiç doğru değil.  Buna benzer çok olaylar olur. Hiçbiri yansımaz ve yansımamalıdır. Cem, bu konudan ötürü üzgün olduğunu Twitter’dan paylaşmalı” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz