« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İdman malzemesi bile vermiyorlar

Ücretinde indirim yapmadığı gerekçesiyle A2 takımı ile idmana çıkarılan Ricardo Quaresma, “Kimse benimle indirimi konuşmadı. Şimdi ‘İdman yap’ deniyor ama 30 dakika antrenman malzemesi için bekletiyorlar” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ yönetimi tarafından yüksek ücret aldığı ve indirime yanaşmadığı için A takıma alınmayıp Ümraniye’de A2 takımıyla antrenmanlara çıkarılan Ricardo Quaresma, utanç verici bir muameleyle karşılaştığını söyledi. NTV Spor Muhabiri Hakan Gündoğar’a konuşan Portekizli futbolcu, şunları söyledi: “Beşiktaş’ta 2 yıl boyunca hep elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Ancak takımdan ayrı çalışmayı, bu tavırları hak etmedim.

Ben böyle davranırken bir anda ne değişti bilmiyorum. Bu yapılanlar bence utanç verici. Antrenman için malzeme bile verilmiyor. Bazen 30 dakika antrenman malzemesi bekliyoruz.”

İndirimi önceden konuşmamız lazımdı

“Beşiktaş’tan ayrılmak istemezdim, ancak kulübün bana yaklaşımı çok yanlıştı. Basında çıkan bir çok haber oldu. Kulübün benimle görüştüğü, indirim istedigi ve buna benzer haberler gerçeği yansıtmıyor. Benimle kimse konuşmadı. İndirim konusunu önceden konuşmamız lazımdı. Ben bugüne kadar kulübe hep yapıcı olmaya çalıştım, ancak kulüp aynı şekilde bana bir yaklaşım göstermedi.”

“Taraftarlara bana gösterdikleri sevgi ve ilgi için çok teşekkür ediyorum. Rahatlıkla futbolculuk yaşantımda  gördüğüm en iyi taraftar diyebilirim. Gönül isterdi ki futbolu da bu taraftarın tezahüratları altında bırakayım. Ancak şu anki yönetim ve teknik direktor ile bunun mümkün olmadığını görüyoruz.”

‘Aybaba beni tanıyor mu ki?’

 “Samet Aybaba hakkında bir şey düşünmüyorum, çünkü kendisini tanımıyorum. Tanımadığım, hiç konuşmadığım biri hakkında yorum yapamam. Ancak kendisi de beni tanımamasına rağmen bu kanıya nereden vardı bilemiyorum.”
“Buradan başkan Yıldırım Demirören’e ve eski yönetime bana gösterdikleri yakın ilgi icin teşekkür ederim. Transfer konusunda ise bir açıklama yapmam doğru olmaz, bu işlerle menajerlerim ilgileniyor.”

Quaresma kulüp çıkarlarına uymuyor’

BEŞİKTAŞ Futbol Komitesi Üyesi Tamer Kıran, Quaresma’yı Beşiktaş’ın menfaatleri doğrultusunda elden çıkaracaklarını belirtti. Kıran, “Quaresma ve diğer oyunculara kulüp bulmaları için tebligatta bulunduk. Geri dönmesi teknik heyetin kararıdır. Ama ekonomik açıdan ihtimal görmüyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz