ŞIRNAK HABERLERİ

İdil'deki terör operasyonu

AA / Mehmet Salih Baştuğ
26.02.2016 - 15:43Son Güncelleme :

- Terör operasyonlarının sürdüğü Şırnak'ın İdil ilçesinde jandarma, polis özel harekat timleri ve geçici köy korucuları cuma namazını birlikte kıldı - Özel harekat polislerinin imamlık yaptığı namazın hutbesinde, kardeşlik vurgusu yapıldı

AA / Mehmet Salih Baştuğ

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın İdil ilçesinde jandarma, polis özel harekat timleri ve geçici köy korucuları beraber cuma namazı kıldı.

Şırnak'ın İdil ilçesinde teröristlerin faaliyetine son verilmesi, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin temin edilmesi amacıyla güvenlik güçlerince başlatılan "Şehit Polis Ersin Yıldırım" operasyonu devam ediyor.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede, jandarma, polis özel harekat timleri ve geçici köy korucuları İdil Çok Programlı Anadolu Lisesi ile İdil İmam Hatip Ortaokulu spor salonu ve mescitte cuma namazında saf tuttu. Spor salonu ve mescitte yer kalmayınca, bazıları bahçede cuma namazı kıldı.

Özel harekat polislerinin imamlık yaptığı iki okuldaki namazın hutbesinde Kürt ve Türk kardeşliğine vurgu yapıldı, sevgi ve kardeşlik bağlarından Hazreti Muhammed'in hadisleriyle örnekler verildi.

Hutbede, "Bundan sonraki süreçte yaramızı el ele vererek beraber saracağız" değerlendirmesinde bulunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden İdil'deki terör operasyonu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İdil'deki terör operasyonu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı