IDEF'09 Savunma Fuarı başlıyor

Hürriyet Haber
26 Nisan 2009 - 10:50Son Güncelleme : 26 Nisan 2009 - 10:50

IDEF'09 Savunma Sanayii Fuarı yarın İstanbul'da çok sayıda savunma sanayii alanında faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketin katılımı ile başlayacak.

Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi firmalarının katılacağı ve 30 Nisan tarihine kadar devam edecek olan IDEF`09 Fuarı İstanbul TÜYAP fuar ve Kongre merkezinde gerçekleştirilecek.

1993 yılından beri Ankara'da düzenlenen fuar organizasyonunun, komite tarafından alınan karar doğrultusunda bu yıl İstanbul'da yapılması kararlaştırılmıştı.

İSTANBUL AVRUPA'NIN KÜLTÜR BAŞKENTİ

Avrupa da önemli bir kültür başkenti olmaya hazırlanan İstanbul'da gerçekleştirilecek bu tür organizasyonlarla, Türkiye'nin tanıtımının daha iyi ve etkin bir şekilde, özellikle yabancı ziyaretçiler açısından daha cazip ve geniş katılımlı olması hedefleniyor.

Ayrıca, daha geniş imkanlara sahip profesyonel fuar alanına sahip olması ve önemli ticari, ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin doğmasına katkı sağlamasının da organizasyon değişikliğinde etkili olduğu yetkililerce ifade edildi.

IDEF'09 Fuarına Türk özel saunma sanayii alanında faaliyet gösteren şirketlerin yanısıra, TUSAŞ, MKEK, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN gibi kuruluşların da katılarak ürünlerini sergilemeleri bekleniyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı