İdeal otomobili gizli kamerayla yarattılar

Hürriyet Haber
25 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Şubat 2000 - 00:01

OTOMOBİL sektöründeki rekabet, ayrıntılarda da kendini gösteriyor. Nissan, bir süre otomobil sahiplerini gizli kamerayla izleyip, içerdeki ihtiyaçları belirledi. Böylece yeni Nissan Almera modelinde şemsiyeden gözlüğe her türlü şey için ayrı bölme yarattı.

ARTIK, otomotiv sektöründe en yoğun rekabetin yaşandığı ‘‘C’’ segmentinde rekabet, ayrıntılara kaydı. Yeni Almera'da da, şemsiyeden gözlüğe, çöp kutusundan, alışveriş paketlerine kadar herşey için özel bölmeler yer alıyor. Yeni Almera'da ayrıca, kapkaççılara karşı gizli bölmeler, valizler için kemerler, bagaja konan şişelerin devrilmesini önleyen bölümler de bulunuyor.

‘‘C’’ segmenti otomobillere yerleştirilen gizli kameralar sayesinde kullanıcıların ve yolcuların sürüş sırasındaki hareketlerini inceleyen Nissan, bu tespitlerini de yeni Almera'nın iç mekanını tasarlarken uyguladı. Bundan da otomobilin iç mekanının tüm ihtiyaçlara yanıt verecek duruma getirilmesini amaçlayan Nissan, Almera'nın yeni hatchback modelinin tanıtımını, Roma'da gerçekleştirdi. Nissan'ın Avrupa'daki Sunderland fabrikasında üretilen yeni Almera'nın ön görünümünde, Primera'da kullanılan kanat şeklindeki ön ızgara ve ön farlar yer alıyor.

Gizli kameralarla gerçekleştirilen tespitlere göre düzenlenen iç mekanda, sürücünün gözlüğüne kolay ulaşabileceği tavanda bir gözlük bölümü yer alıyor. Kapkaççılara karşı vitesin önündeki bardaklığın altına gizli bölme konulmuş.

EN UCUZU 9.5 MİLYAR

Yeni Almera'nın önümüzdeki nisan ayından itibaren Türkiye'de satışına başlanacağını söyleyen Nissan Otomotiv'in Genel Müdürü Sami Nacaroğlu, ‘‘Almera, Türkiye'ye 1.5 lt ve 1.8 lt'lik iki motor seçeneğiyle ithal edilecek. Ayrıca, Comfort ve Luxury adıyla iki de donanım paketi olacak. 1.8 lt'lik motor alternatifinde otomatik vites alternatifi de bulunuyor’’ dedi.

Türkiye'de yıl sonuna kadar 800 adet satılması planlanan Almera'nın şubat ayı anahtar teslim fiyatı, 1.5 Comfort modeli 9 milyar 490 milyon lira, 1.5 Luxury modeli 10 milyar 390 milyon lira, 1.8 Luxury modeli de 12 milyar 690 milyon lira olacak.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı