Gündem Haberleri

  İddianameyi TRT spikerleri okuyor

  Cem TURSUN / İSTANBUL, (DHA)
  10.01.2011 - 11:20 | Son Güncelleme:

  'Balyoz Planı' iddialarına ilişkin eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile Genelkurmay Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Koramiral Kadir Sağdıç, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ve Albay Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu 196 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam ediliyor. Duruşmada 968 sayfalık iddianamenin TRT spikerleri tarafından okunuyor.

  DAVAYA 171 SANIK KATILDI

  İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki salonda yapılan 5’inci duruşmaya eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile Genelkurmay Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Koramiral Kadir Sağdıç, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ve Albay Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu 171 sanık katıldı. Sanıklar iddianamedeki sıralamaya göre salondaki yerini aldı.

  TRT SPİKERLERİ İDDİANAMEYİ OKUMAYA DEVAM EDİYOR

  968 sayfadan oluşan iddianamenin TRT İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde görevli Radyo spikerleri Ömer Ersöz ve Hakan Kıra tarafından dönüşümlü olarak okunmasına başlanmıştı. Geçen duruşmada okunan 249’uncu sayfanın ardından bugün kalınan yerden iddianamenin okunmasına devam ediliyor. 10. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, 968 sayfalık iddianamenin okunması için TRT Genel Müdürlüğü’ne yazı yazarak iki spikerin görevlendirilmesini istemişti. Bunun üzerine TRT İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde görevli radyo spikerleri Ömer Ersöz ve Hakan Kıra görevlendirilmişti.

  SANIKLARIN 20 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  Sanıklar hakkında "Türkiye Cumhuriyeti icra vekilleri heyetini, cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etmeye teşebbüs" suçundan 10 ile 20’şer yıl arasında değişen hapis cezaları isteniyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı