Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İddianameyi Farsça istedi

  Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL
  25.03.2005 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Fotoğdaf sanatçısı Mehmet Gülbiz’i yatağa bağlı haldeyken tam 39 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan İranlı Parisa Ehteshamnia (26), Beyoğlu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, dün ilk kez hákim karşısına çıktı.

  Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan sanık Ehteshamnia, Farsça iddianame verilmesini ve sorgusunun daha sonra yapılmasını istedi.

  Mahkeme, Gülbiz’in ablası Özgül Gülbiz ve kardeşi Metin Gülbiz’in duruşmaya davacı olarak katılmasına Ayk Kökçü, Mustafa Kalemci ve Parisa’nın Hollandalı sevgilisi Rene Martin Bouwman’nın bir sonraki celsede dinlenmesine karar vererek davayı erteledi. Bu arada Mehmet Gülbiz’in kardeşi Metin Gülbiz, adliye koridorunda, ‘İran bitch’ diye bağırdı. Abla Özgül Gülbiz ise ‘Mahkemeyi oyalayarak zaman kazanmaya çalışıyorlar. Yapılan suçlamayı biliyor. İstese ifade verebilirdi’ dedi.

  Avukat Ercan Kanar ve Avukat İhsan Paksoy, Hürriyet’e yaptıkları değerlendirmede, sanığın suçu içeren iddianameyi kendi dilinde okuma hakkı bulunduğunu belirttiler.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı