Gündem Haberleri

  İdamlık rapor

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adli Tıp, eski eşini öldürmekten yargılanan Alman Cornellia'nın akli dengesini yerinde buldu. Cornellia ile sevgilisi idama gidiyor.

  Boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği eski eşi Uğur Battal'ı, sevgilisi Cengiz Kiyişkan ile birlikte öldürdükten sonra kafasını kesip cesedi Ümraniye Çekmeköy Ormanı'na atmakla suçlanan Alman uyruklu Cornellia Gısela Battal ile sevgilisi, bir kez daha akıllı çıktı. İstanbul 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Cornellia Gısela Battal ve Cengiz Kiyişkan hazır bulundu. İki sanığın da idam istemiyle yargılandıkları davada, akli dengelerinin yerinde olup olmadığına ilişkin adli tıp raporunun geldiği belirtildi. Daha önce Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nden gönderilen ve sanıkların cezai ehliyetlerinin olduğu belirtilen rapordan sonra Adli Tıp 4'üncü İhtisas Kurulu ve Gözlem İhtisas Dairesi'nin raporunda da sanıkların ceza ehliyetlerinin tam olduğu ifade edildi. Sanık avukatları, raporları yeni aldıklarını söyleyerek, mahkemeden süre istediler.

  Psikolojik durumum değişti

  Adli Tıp raporunu kabul etmeyen Alman gelin, ‘‘Olay tarihindeki psikolojik durumum ile rapor nedeniyle incelemeye alındığım tarihteki psikolojik durumum değişikti. Raporların düzenlendiği tarihte psikolojik durumum düzelmişti. Bu nedenle raporu kabul etmiyorum’’ dedi. Duruşma ertelendi.

  <ı>İddianameden

  Boğup başını kestiler

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Cornellia Gısela Battal'ın (yanda), 29 Ocak 1999'da Bebek'teki evlerinde eski eşi Uğur Battal'ı yemeğine uyku ilacı karıştırarak bayılttığı, sonra da Cengiz Kiyişkan'ı eve alarak yastıkla boğdurduğu, ardından da cesedin kafasını vücudundan ayırarak Beykoz Ormanları'na gömdükleri kaydediliyor. Bir süre sonra memleketine dönen Kiyişkan'ın vicdan azabı çekmesi nedeniyle polise teslim olduğunun belirtildiği iddianamede, her iki sanığın da ‘‘Canavarca bir hisle adam öldürmek’’ suçundan idam cezasına çarptırılmaları isteniyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı