Dünya Haberleri

DÜNYA

  İdam sehpasından kaçtılar ölümden kaçamadılar

  hurriyet.com.tr
  23 Aralık 2009 - 11:53Son Güncelleme : 23 Aralık 2009 - 13:11

  İran’da dün sabah iki mahkum infaz edildikleri idam sehpasından yakınları tarafından kaçırıldı. Ancak idamdan sehpasından kaçan mahkumlar daha sonra polis tarafından yakalanarak infaz edildi.

  İran Merkez Haber Ajansı IribNews’un internet sitesinde yer alan habere göre, İran’ın Sircan kentinde iki idam mahkumu, infaz edilmek üzere çıkarıldıkları şehir meydanındaki idam sehpasından, çıkan karışıklıktan yararlanarak kaçırıldı.      

  Karışıklığın, polisin dikkatini dağıtmak üzere idam mahkumlarının yakınları tarafından bilinçli olarak çıkartıldığı ortaya çıktı. Habere göre polis, kendisine saldıran kalabalığı havaya ateş açıp göz yaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalıştı. Bu sırada mahkum yakınları, boyunlarına ilmek geçirilmiş olan mahkumları, iplerini çıkararak kaçırdı.

  Sircan savcılığı, iki kişinin banka soymak ve sivillerin hayatını tehlikeye atmaktan dolayı idam cezası aldıklarını duyurdu. 

  ÖLÜMDEN KAÇAMADILAR

  Ancak Fars haber ajansının bildirdiğine göre akrabaları tarafından kaçırılan mahkumlar Bandar Abbas şehrine giderken yolda yakalandılar.

  Yakalanan mahkumlar dün akşam idam edildi.

  İdam cezalarının genelde cezaevlerinde asılarak infaz edildiği İran'da,zaman zaman da mahkumlar halkın önünde idam ediliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı