Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İdam kararına ilk tepki

  A.A.
  09.09.2012 - 19:58 | Son Güncelleme:

  Irak'ın hakkında idam cezası kararı verdiği Irak'ın sürgündeki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Haşimi hakkında alınan idam cezasıyla ilgili yakında bir açıklama yapacağını söyledi.

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi ile bir araya geldi.

  Davutoğlu ile Haşimi'nin Dışişleri Bakanlığı konutunda yaptıkları görüşmenin sonunda Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı arabasına binerken kısa bir açıklama yaptı.
  Haşimi, Irak'ta gıyabında verilen idam cezası ile ilgili olarak yakında bir açıklama yapacağını, bunun hazırlığı içinde olduğunu söyleyerek, basın mensuplarından sabırlı olmalarını istedi ve yapacağı açıklamaya bütün basını davet edeceğini kaydetti.

  İdam kararına ilk tepki HAŞİMİ'YE İDAM CEZASI

  Tarık Haşimi, Davutoğlu ile görüşmesinin önceden planlanmış bir görüşme olduğunu da ifade ederek, ikili ve ortak çıkarları ilgilendiren çeşitli konuları ele aldıklarını bildirdi. Haşimi soru üzerine, bu akşam Ankara'da kalacağını söyledi.

  Dışişleri Bakanlığı kaynakları da Davutoğlu-Haşimi görüşmesinde Türkiye ile Irak'ı ilgilendiren konuların yanı sıra Haşimi hakkındaki idam cezasının da ele alındığını belirtti.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı