BALIKESİR HABERLERİ

İDADER 9'ncu yılını kutladı

DHA
31.03.2017 - 13:20Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR'in Edremit ilçesinde faaliyet gösteren İda-Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (İDADER), 9'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle dayanışma gecesi düzenledi.
Bölgede eğitimin güçlenmesine yardımcı olmak için kurulan ve birçok eğitim kurumunun ihtiyaçlarını karşılayan, lise ve üniversite öğrencilerine burslar veren İDADER, kuruluşunun 9'ncu yılını kutladı. Dernek Başkanı Zehra Aksay, derneğin etkinliklerinden bahsederek, bağışlar yapan hayırseverler ve iş adamlarına teşekkür etti. İzmir Ege Üniversitesi'nin ‘Alaturka' isimli müzik grubunun sahne aldığı yemekli gecede, dernek üyeleri eğlenme fırsatı buldu. Dayanışma gecesinde, geliri eğitim yardımlarında kullanılmak üzere bir açık artırmalı müzayede gerçekleştirildi. Osmanlı dönemi işlemeler kullanılarak yapılan varak ayna, 2 bin 500 liraya otomotiv alanında faaliyet gösteren işadamı Hakan Özdemir'e satıldı. İDADER Başkanı Zehra Aksay, "Dayanışma içinde 2008 yılında kurduğumuz bu dernek, amaçlarının dışına çıkmadan bu günlere gelmiştir. Derneğimiz, eğitim alanında yardımlar yapmaktadır. 316 üyesi bulunan bu dernek, okulların ihtiyaçlarından, lise ve üniversite öğrencilerimizin ihtiyaçlarına kadar eğitim alanında faydalı yardımlar yapmaktadır. Çocuklarımıza yapılan yatırım, geleceğimize yapılan yatırımdır. Onlar kalem tutsun, biz de geleceğimizin elinden tutalım. Derneğimizin körfez halkı tarafından daha fazla sahiplenmeye ihtiyacı vardır" dedi.

Fatih Emrah ERDOĞAN / EDREMİT (Balıkesir), (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden İDADER 9'ncu yılını kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İDADER 9'ncu yılını kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı