Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İcra müdürünün tayin cinneti

  Tahsin DOLAVCI (DHA)
  22.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kütahya 2’nci İcra Dairesi Müdürü 41 yaşındaki Metin Mertoğlu, Adana’ya icra müdür yardımcısı olarak tayin edilmesinde rolü olduğunu öne sürdüğü 1’inci İcra Dairesi Müdür Yardımcısı 39 yaşındaki iki çocuk annesi Sibel Yurtkulu’nu tabancayla vurarak öldürdü. Adliyede dehşet saçan Mertoğlu, daha sonra makam odasına döndü ve silahını başına dayayarak yaşamına son verdi.

  OLAY, dün saat 08.40 sıralarında Kütahya Adliyesi ek binada meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, sabah işe gelen Kütahya 2’nci İcra Dairesi Müdürü Metin Mertoğlu, elinde simitle odasına girdikten kısa bir süre sonra dışarı çıktı. Mertoğlu, aynı koridordaki daha önce kendi yardımcısı olan 1’inci İcra Müdür Yardımcısı Sibel Yurtkulu’nun bulunduğu odaya gitti.

  Belinden tabancasını çıkaran Metin Mertoğlu, masasında oturan Yurtkulu’na kurşun yağdırdı. Başına 3 kurşun isabet eden Yurtkulu olay yerinde can verdi. Mertoğlu’nun açtığı ateşte seken kurşunlardan biri aynı odada bulunan 1’inci İcra Dairesi müdür yardımcılarından 36 yaşındaki Havva Okkan Çalkar’ın sağ ayağına isabet etti. Havva Okkan Çalkar, götürüldüğü Kütahya Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

  Metin Mertoğlu, daha sonra kendi odasına geçip tabancasını şakağına dayayıp ateşleyerek intihar etti. Yaşamına son veren Mertoğlu’nun bir süre önce tayininin Adana’ya çıktığı anlaşıldı. Yurtkulu’nun da daha önce, Mertoğlu’nun müdür olduğu 2’nci İcra Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı olarak görev yaptığı belirlendi.

  YERİMDE GÖZÜ VAR

  Adana’ya tayininin çıkmasından Yurtkulu’yu sorumlu tuttuğu öne sürülen ve evli olan Mertoğlu’nun yakın çevresine "Sibel benim ayağımı kaydırdı. Beni şikayet edip Adana’ya müdür yardımcısı olarak gönderirken, kendisi de benim yerime geçecek. Benim yerimde gözü var. Ama bunu yapamayacak" dediği belirtildi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı