İçme suyuna zehir iddiasına gözaltı kararı

TURAN KASAP (KOSOVA –PRİŞTİNE ) – DHA
14.07.2015 - 10:30 | Son Güncelleme: 14.07.2015 - 10:31

Priştine Mahkemesi, Cumartesi günü Badovça barajı yaklarında, içme suyuna zehir karıştırdıkları iddiasıyla tutuklanan 5 terör şüphelisi için gözaltı sürelerinin 1 ay daha devamına karar verdi. Polis tarafından gözaltına alınan Besnik Latifi, Enis Latifi, Milazim Haxhiaj, Gazmend Haliti ve Fehmi Musa, alınan karar gereğince bir ay boyunca gözaltında tutulacaklar.

İçme suyunda herhangi bir zehirlenme belirtisine rastlanmazken, şüphelilerin yanında kimyasal bir madde de bulunmadı. Şüphelilerin üzerinden IŞİD’e ait armalar çıkmıştı.

Mahkeme sanıkların terör eylemi hazırlığı ile Anayasa karşıtı davranışta bulunmaları ve Kosova güvenliğini tehdit ettikleri gerekçesiyle gözaltılarının devamına karar verdi. Mahkeme, sanıkların serbest kalması durumunda, sürece ve delillere etki edebileceklerine hükmetti. Sanıklar ikinci bir karara kadar gözaltında kalacaklar ve bu süreye itiraz hakları bulunacak.

Priştine’ye içme suyu ile tedarik eden Badovça Barajı'nı zehirlemek iddiasıyla gözaltına alınan IŞİD yanlısı beş terör şüphelisinin bu teşebbüsünden sonra tedbir amaçlı Priştine’ye iki gün içme suyu verilemedi. İçme suyu kesintisi bugün son buldu ve içme suyu tekrar verilmeye başlandı.

Etiketler: zehir , içme suyu


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı