Ege Haberleri

  İçme suyu sıkıntısı daha büyük depo ile çözülecek

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  14.09.2012 - 11:07 | Son Güncelleme:

  Şirinköy Mahallesi'ndeki içme suyu deposunun yerine, belediye tarafından 200 tonluk yeni depo ve isale hattı yapılacağı bildirildi.

  Denizli Belediyesi, son yerel seçimlerde nüfusu 20 binin altında kaldığı için mahalleye dönüştürülen 13 belde ile 10 köyün içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon gibi sorunlarının çözümüne ağırlık verdi. Belediye ilk olarak yıllardır içme suyu sorunu yaşayan Şirinköy Mahallesi için ollar sıvadı. mahalledeki ekonomik ömrünü tamamlamış, yıkılma tehlikesi bulunan içme suyu deposunun yerine 10 kat daha büyük yeni bir depo yapılması için harekete geçildi. Belediye 2 bin ton betonarme, gömme içme suyu deposu ve ishale hattı yapım işini için ihale çıkartacak. Ayrıca muhtelif yerlerdeki isale hatlarını da içeren ihaleyi kazanacak firmaya 5 iş günü içinde yer teslimi yapılacak. İçme suyu deposunun yer tesliminin ardından 150 iş günü içinde tamamlanıp, hizmete açılması hedeflendi.

  Ak Partili Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli merkezde ne varsa aynısının kendilerine yeni bağlanan mahallelere de yapılacağını söyledi. Amaçlarının yeni bağlanan ilçelerin merkezle arasındaki farklılıkları ortadan kaldırmak olduğunu belirten Zolan, “Alt yapısından, üst yapısına, park ve bahçelerinden çevre düzenlemesine, basketbol sahasından tenis kortuna kadar şehirde görülen ne varsa aynısı bu mahallere de götüreceğiz. Bu projeyle Şirinköy'ümüzün önemli bir eksikliğini gidermiş olacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı