Ege Haberleri

EGE

  İçleri ısıtan ikram

  Barış GEZİCİ - Hilmi DUYAR- Coşkun YAMAN AKHİSAR (Manisa), BALIKESİR) (DHA)
  31 Aralık 2014 - 11:21Son Güncelleme : 31 Aralık 2014 - 11:25

  MANİSA ile Balıkesir arasında dünden beri etkili olan kar yağışı İstanbul-İzmir karayolunu kapattı. Binlerce araç yollarda kalırken, hazırlıksız yakalanan Karayolları ekipleri trafiği açamadı. Akhisar-Balıkesir arasındaki kapanan yol nedeniyle şehir girişinde araçlar durduruldu ve uyarılar yapıldı.

  Araçların yoğunluğu nedeniyle Kırkağaç-Soma kavşağında tıkanma yaşandı. Karayolları ekiplerinin çalışmaları devam ederken, yüksek kesimlerdeki yağışların sürmesi nedeniyle bir çok araç Akhisar giriş ve çıkışlarında bekletildi. Yolcu otobüsleri ise ilçe terminalinde uzun süre mola vermek zorunda kaldı. Yola hazırlıksız çıkan araçlar ise zor anlar yaşadı. Özellikle zincirsiz yola çıkan kamyon ve kamyonet gibi araçların gidememesi nedeniyle yolda kaldıkları bildirildi.

  İçleri ısıtan ikram

  Karayollarından edinilen bilgiye göre ise yolların her iki yönünde açık olduğu ancak zincirsiz araçlar ve kayan TIR’ların yolu kapattığı bildirildi. Bazı vatandaşlar ise 12 saattir yolda kaldıklarını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

  GELENBE RAMPASINDA TIR’LAR KAYDI

  Balıkesir-Manisa arasında en büyük sıkıntı Balıkesir çıkışındaki Çanakçı rampaları ile Akhisar çıkışındaki Gelembe rampalarında yaşandı. Burada çok sayıda TIR kayıp yolu kapattı. Yolun araçlar tarafından tamamen kapatılması nedeniyle Karayolu ekiplerinin ters yönden kaza bölgelerine ulaşma çabaları sonuç vermedi.

  İçleri ısıtan ikram

  AKHİSAR BELEDİYESİNDE KAR MESAİSİ

  Akhisar Belediyesi’ne bağlı Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de yoğun bir şekilde kapanan yollardaki çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta ekipleri ise Akhisar-Balıkesir arasında yolun kapanmasından dolayı Gelenbe yakınlarındaki araç kuyruklarına Kızılay ekipleri ile birlikte kumanya dağıtımı yaptı.

  İçleri ısıtan ikram

  Öte yandan Akhisar yüksek kesiminde bulunan TOKİ alanında da yol açma çalışmaları tamamlandı. Akhisar Belediyesi yetkilileri özellikle araç sahiplerini uyararak hazırlıksız yola çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı