« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İçkici 9 futbolcu kovuldu

CSKA Sofya Futbol Kulübü Teknik Direktörü Lüboslav Penev, "içki ve gece hayatı düşkünü" oldukları gerekçesiyle 4'ü milli toplam 9 futbolcuyu takımdan uzaklaştırdı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

UEFA Avrupa Ligi'nde Perşembe günü İsviçre'nin Basel takımı ile oynanacak maça iki gün kala CSKA'dan milli futbolcular İvan İvanov, Kiril Kotev, Yordan Todorov ve İvan Karacov'un yanı sıra David De Silva, Pavel Vidanov, Markinos, Todor Timonov ve Svetoslav Patrov'un da takımdaki çalışmalarına son verildiği açıklandı.

Takımdan 3 kişinin de hasta olması nedeniyle Basel maçı için çoğu genç ve tecrübesiz 18 futbolcunun arasında seçim yapmak zorunda kalacak Penev, düzenlediği basın toplantısında kararının gerekçelerini açıkladı.

Takımdan uzaklaştırdığı futbolcuların sürekli yorgun ve bitkin olduklarını, antrenman sırasında adeta uyuduklarını ileri süren Penev, "Bütün gece içki içiyorlar, sonra sahaya çıkıp topun nerede olduğunu dahi göremiyorlar" dedi.

Takımdan uzaklaştırdığı futbolcuların geri dönüşlerinin şimdilik söz konusu olmadığını belirten Penev "Hata yapılabilir. Erkek adam gelir, özür diler, sonra işine ciddiyetle sarılır. Ben böyle bir şey görmedim. Bu adamlar çocuk değiller. Sorumsuzluklarının sonucuna katlanacaklar" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler