Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İçki parası kavgası: 2 yaralı, 5 gözaltı

  Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA)
  14 Ekim 2008 - 17:39Son Güncelleme : 14 Ekim 2008 - 17:39

  ŞANLIURFA'da, birbirine akraba 2 aile arasında içki parası nedeniyle çıkan silahlı kavgada, 2 kişi yaralandı, 5 zanlı gözaltına alındı.

  Birbirine akraba olan ‘Tektek' ile ‘Sebil' ailelerine mensup bazı kişiler, birkaç gün önce Suruç İlçesi'ndeki akrabalarının kına gecesinde içki içti. Yaklaşık 1000 YTL tutan içki parasını ödeme konusunda iki ailenin fertleri arasında tartışma çıktı. Kına gecesi bitiminde birbirlerine taş ve sopalarla saldıran, ancak, düğün sahiplerinin araya girmesiyle engellenen aile fertleri, bugün aynı nedenle tartıştıktan sonra silahlı kavgaya başladı. İlk olarak Cevdet Apartmanı'nda kapıcı olarak çalışan 27 yaşındaki Şükrü Tektek, 30 yaşındaki akrabası Salih Sebil tarafından tabancayla ayağından kurşunlandı. Olay sonrası çok sayıda resmi ve sivil polis, kavgaya sevk edilirken, olayı duyan iki aileye mensup kişiler de Yenişehir Mahallesi Tenekeci Mahmut Parkı’nda kavga etti. Pompalı tüfek de kullanılan kavgada 25 yaşındaki Zehra Yavuz, saçmaların isabet etmesiyle yaralandı.

  Yaralılar farklı hastanelere götürülüp, tedavi altına alındı. Acil servis girişlerinde de, hastaneye saldırı olasılığına karşı barikat kuruldu. Hasta ve yakınları kimlik kontrolüyle hastaneye alındı. Polis, olayları güçlükle yatıştırırken, 5 kişiyi gözaltına aldı. Soruşturma sürüyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı