Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İçişleri ve polis daha duyarlı olmalıydı

  A.A
  16.01.2011 - 01:22 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, tahliye edilen terör örgütü Hizbullah davası sanıklarının yurtdışına kaçtığıyla ilgili iddiaların üzüntü verici olduğunu belirterek, “Emniyet birimlerimizin ve İçişleri Bakanlığı’nın bu konuda daha duyarlı olması beklenirdi” dedi.

  Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Antalya Şubesi’nin açılışına katılan TBMM Başkanı Şahin, konuya ilişkin sorulara şu yanıtı verdi:
  m Çok ağır sayabileceğimiz cezalara yerel mahkemelerce çarptırılmış, kiminin ağırlaştırılmış müebbet hapis, kiminin farklı cezalara çarptırıldığı, dosyaları Yargıtayca onanmadığı için, 10 yıllık tutukluluk süreci dolduğundan Yargıtayca tahliye edilmiş olmaları kamuoyunda haklı bir tepkiye neden olmuştur. Bundan hepimiz üzüntü duymuştuk. Keşke bu dosyalar zamanında incelenip, 10 yıllık tutukluluk süresi dolmadan onansaydı ve bu durumla Türkiye karşılaşmasaydı.

  Takip etmeliydiler

  Şimdi bu tahliye edilen ve henüz davaları kesinleşmemiş kişilerin ortada olmadığı ve kaçmış olabileceği söyleniyor. Bu ayrı bir üzüntü kaynağıdır. Emniyet birimlerimizin ve İçişleri Bakanlığı’nın bu konuda daha duyarlı olması beklenirdi. Bu kişilerin tahliye edilmiş olmakla birlikte beraat etmiş kişiler olmadığı, dosyalarının onaylanması halinde tekrar tutuklanacakları keyfiyeti karşısında bu kişilerin çok yakın takip halinde olması gerekirdi, diye düşünüyorum. İnşallah emniyet birimlerimiz çok yakın bir sürede bu kişileri yakalayarak adalete teslim eder ve bunlar cezaevlerine yeniden gönderilirler. Tespitimi de sorunuz üzerine sizlerle paylaştım.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı