Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İçişleri Bakanlığı’ndan Beşiktaş Belediyesi’ne ‘19 Mayıs’ ilanı için tahrik’ soruşturması

  İSTANBUL
  21.05.2017 - 00:22 | Son Güncelleme: 21.05.2017 - 00:23

  İSTANBUL’da Beşiktaş Belediyesi’nin 19 Mayıs kutlamasının İstanbul Valiliği tarafından yasaklanması üzerine yaptığı açıklamalar soruşturmaya neden oldu.

  Valiliğin yasak kararının ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri ve Beşiktaş olunca Valilik farklı bir tavır almıştır. Bu engellemeler Beşiktaş halkının ne Cumhuriyet ne de Atatürk sevgisini azaltmayacak aksine çok daha coşkulu bir şekilde sahip çıkmasına imkân sağlayacaktır...” demişti.

  VALİLİK: İZİN ALINMADI

  İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma açtığını İstanbul Valiliği yazılı bir açıklamayla duyurdu. Açıklamada, “Beşiktaş Belediye Başkanlığı, 19 Mayıs Günü, “Gençlik Festivali” adı altında etkinlik koordine etmiş; fakat etkinliğin yapılması İstanbul Valiliğimizce uygun görülmemiştir. Buna rağmen, Beşiktaş Belediye Başkanlığı bu talebinde ısrarcı olmuş, etkinliği izin almadan gerçekleştirmek istemiştir. İlgili Belediye Başkanlığı’na, 19 Mayıs ile ilgili, toplumu tahrik edici ve kamu düzenini bozan gazete ilanı ve diğer eylemleri nedeniyle soruşturma açılmıştır” denildi.  

  İçişleri Bakanlığı’ndan Beşiktaş Belediyesi’ne ‘19 Mayıs’ ilanı için tahrik’ soruşturması

  Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs’ı parmaklıklar ardında gösteren bir çizimin olduğu ilan hazırlamış ayrıca “İlk adım Yürüyüşü” afişleri olan bilboardlara “Valilik tarafından iptal edilmiştir” yazmıştı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı