ANKARA HABERLERİ

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 57 terörist etkisiz hale getirildi

DHA
27.03.2017 - 12:37Son Güncelleme :
İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 57 terörist etkisiz hale getirildi
DHA

 ANKARA, (DHA) - İÇİŞLERİ Bakanlığı, son bir haftada, ülke genelinde yürütülen operasyonlarda; 57 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, son bir hafta içerisinde, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde 311 operasyon gerçekleştirildi.

TSK'nın hava ve kara unsurlarınca yapılan operasyonlarda, örgüte yardım ve yataklık iddiasıyla 551 kişi gözaltına alındı. Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda; 46'sı ölü, 1'i teslim, 10'u sağ olmak üzere toplam 57 terörist etkisiz hale getirildi.

DEAŞ İLE İRTİBATLI OLDUĞU DEĞERLENDİRİLEN BİN 210 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Sol terör örgütleriyle mücadele kapsamında, sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 11 kişi gözaltına alındı. Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında, DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 42 kişi gözaltına alındı. FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında ise FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen bin 210 kişi gözaltına alındı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 57 terörist etkisiz hale getirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 57 terörist etkisiz hale getirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı