Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İçişleri Bakanı'ndan Büyükelçi'ye cevap

  (A.A)
  28 Ocak 2012 - 14:49Son Güncelleme : 28 Ocak 2012 - 14:49

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin açıklamalarına ilişkin olarak, “Kendi görüşüdür. Yani Uludere ile ilgili değil genel olarak söylenen bir husustur” dedi.

  Şahin, çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla deniz yoluyla geldiği Yalova'da, Vali Esengül Civelek ve Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız'ı ziyaret etti.
  Akyıldız'ı ziyaretlerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şahin, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricardioğne'nin geçen hafta gazetelerin Ankara temsilcileriyle yaptığı sohbet toplantısındaki, “Türkiye'ye istihbarat desteğimiz var ancak hedef belirlenmesinde biz yokuz” sözünün hatırlatılması üzerine, “Kendi görüşüdür. Yani Uludere ile ilgili değil genel olarak söylenen bir husustur. Hayatın her alanında her zaman hata olabilir. Dediği odur. Yani genel bir şeyi söylemiştir, benim okuduğum kadarıyla” değerlendirmesinde bulundu.

   

  CHP'li belediyelere yapılan soruşturmalara ilişkin gelen eleştirilerin hatırlatılması üzerine de Şahin, “Şimdi CHP'li arkadaşlar doğal olarak kendi belediyelerini daha yakından takip ediyorlar. AK Partili belediyelerde de en az o kadar soruşturma var, inceleme var. Ama herkes kendi yakınını takip ediyor. Biz iktidar olarak bunun şikayetini de yapamıyoruz. Çünkü kendimiz soruşturuyoruz belediyelerimizi” görüşünü iletti.

   

  Şahin, bir başka soru üzerine de yeni emniyet müdürlüğü binalarının engellilere uygun olarak yapılacağını, eski binalar üzerinde de buna uygun çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Şahin, ziyaretlerin ardından Yalı Caddesi'ndeki esnafla sohbet etti.

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı