ANKARA HABERLERİ

İçip sızmışlar biz de yıktık

Hürriyet Haber
31.08.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Çukurambar Çim Amfi’deki yıkımla ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Çankaya Belediyesi’nin nöbetçi ekibi varmış. Alkol kullanmış ve sızmışlar. Bizim ekipler de yıkmışlar ve gelmişler” dedi.

Hürriyet Haber

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çankaya Belediyesi ile aralarında krize neden olan Çukurambar Çim Amfi’de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın, “Ben Kılıçdaroğlu’nun evinin oraya park yapıyorum. Gelsin başkan yapsın. Ben yok demem” sözlerine yanıt veren Gökçek, “Her yere park yapabilirim. Çünkü ben Ankara’nın ve Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanıyım. İstese de istemese de başkanıyım” dedi.

Alkol alıp sızmışlar

Parkta yapılan ikinci yıkım haberlerine de yanıt veren Gökçek, “Doğru bizim ekip gece gitti, yıktı. Orada Çankaya Belediyesi’nin nöbetçi ekibi varmış. Alkol kullanmış ve sızmışlar. Bizim ekipler de yıkmışlar ve gelmişler. Olay ondan ibaret” diye konuştu.
Belediyelerarası herhangi bir anlaşmanın oluşması durumunda, bu sorunun çözüm yerinin Büyükşehir Belediye Meclisi olduğunun da yasalarda yer aldığını kaydeden Gökçek, Çukurambar’daki parkın bölge parkı olduğunu ve bu parkın da Büyükşehir’in sorumluluğunda bulunduğunun belediye meclisinin aldığı kararla somutlaştığını vurguladı.

Olay mahkemeye gidecek

Yasaların belirttiği kararlara rağmen Çankaya Belediyesi’nin sırf park alanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin yakını diye, inşaat yaptığını ifade eden Gökçek, “Bakın burada büyük bir proje var. Orada on binlerce kişiyi ilgilendiren bir çalışma var, bölünerek yapılmaz. Ama laf dinlemiyorlar ve ben yaparım diyorlar. Yasa buna müsaade etmiyor, suç işliyor. Yarın göreceksiniz, olay mahkemeye intikal ettiğinde, çok ciddi sıkıntıya girecek” şeklinde konuştu.

Kavgadan nemalanıyorlar

“CHP’liler seçim yaklaştıkça, kavgadan nemalanıyor” diyen Gökçek, “Bu Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının hepsi seçimler yaklaştıkça kavgaları çoğaltırlar. Seçim yaklaştıkça CHP’liler kavgayı tercih eder
Biz kendilerine hukuku öğreteceğiz. Parkı buraya yapacağız ve olayı çözeceğiz. Bizim oraya yapacağımız park onların yaptığının 15 katı büyüklükte olacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İçip sızmışlar biz de yıktık hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İçip sızmışlar biz de yıktık haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı