« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İçiniz rahat olsun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Federasyon Üyesi Mukan Perinçek, Altay’ın yüreğine su serpti

Merkez Hakem Kurulu'nun düşme potasındaki takımların maçlarına en iyi hakemleri göndereceğinden emin olduğunu belirten Perinçek, Federasyon'un şaibeye kesinlikle izin vermeyeceğini söyledi.

ÇAKIR ÖRNEĞİ Son iki maçtan dört puan çıkarmayı hedefleyen Altay, aynı şirketin iki takımı İstanbulspor ile Adanaspor'un oynayacağı karşılaşmadan tedirgin olurken, Futbol Federasyonu Üyesi Mukan Perinçek yüreklere su serpti. ‘‘Kimse merak etmesin, şaibeye kesinlikle izin vermeyiz’’ diyen Perinçek, Altay-Adana maçında Serdar Çakır'ın yönetimini herkesin gördüğünü söyledi.

DÜRÜST YÖNETİCİ Merkez Hakem Kurulu'nun düşme hattındaki takımların oynayacağı maçlara en iyi hakemleri vereceğinden emin olduğunu vurgulayan Perinçek, ‘‘MHK Başkanı Hilmi Ok'un ne kadar dürüst bir yönetici olduğunu bilmeyen yok. Ancak, hakem hataları da var. Bu nedenle en kaliteli ve stresli maçları taşıyacak yetenekli hakemlere görev verileceği kesin’’ diye konuştu.

DOPİNG KONUSU Doping kontrolü konusunda Federasyon'un karar yetkisi olmadığını vurgulayan Perinçek, ‘‘Doping Komisyonu, özerk bir kuruluş. Kulüplerin isteğiyle kontrol yapmaz. Diyarbakır'daki toplantıda MHK Üyesi Mevlüt Güzel, Altay'ın maçlarına tayin edilecek hakemler konusunda olağanüstü çaba harcadı’’ dedi. Güzel, hakemlerin özenle seçileceği konusunda söz verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler